Kandydat na studia w Ewangelikalnej Wyższej Szkole Teologicznej powinien najpóźniej na jeden dzień przed wyznaczoną datą rozmowy kwalifikacyjnej dostarczyć do dziekanatu następujące dokumenty rekrutacyjne:

  • Arkusz rejestracyjny (pobierz w .doc lub .pdf)
  • Orzeczenie lekarskie o niepełnosprawności kandydata i stopniu niepełnosprawności (jeśli kandydat jest osobą niepełnosprawną)
  • Oryginał lub odpis świadectwa dojrzałości
  • 4 fotografie (35 x 45 mm, zgodnie z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych)
  • kserokopię dowodu tożsamości lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość kandydata (oryginał dokumentu należy przedstawić do wglądu w dziekanacie)

Arkusze można odebrać osobiście w dziekanacie uczelni, zamówić telefonicznie tel. 71 346 99 00 lub mailowo: rekrutacja@ewst.edu.pl.

Na rozmowę kwalifikacyjną można umówić się telefonicznie, ustalając konkretną datę i godzinę rozmowy: tel. 71 346 99 15.

Rozmowa kwalifikacyjna ma na celu poznania kandydata, jego zaangażowania w służbę i życie kościoła oraz  motywację, którymi się kieruje przy wyborze studiów. Kandydat natomiast nie ma obowiązku wykazania się znajomością teologii podczas rozmowy.

Przy organizacji procesu rekrutacyjnego, a zwłaszcza rozmowy kwalifikacyjnej uwzględnia się szczególne potrzeby kandydatów będących osobami niepełnosprawnymi, w szczególności zapewnia się odpowiedni sprzęt specjalistyczny oraz dostęp do pomieszczeń dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Terminy rozmów kwalifikacyjnych w rekrutacji na rok akademicki 2017/18

15 lipca oraz 2, 9, 16, 23 i 30 września 2017 r.


W EWST można liczyć na stypendia oraz inne sposoby zmniejszenia opłat lub nawet bezpłatnego studiowania!

Zobacz informację o stypendiach oraz konkursach, w których można wygrać bezpłatny indeks i STUDIUJ ZA DARMO W EWST!

Rekrutacja – uchwały i zarządzenia:

Rok 2017/2018

Przeczytaj

Nikos Obrazoburca: „Jestem tylko narzędziem…”

Bezpośredni w swoich tekstach i wstydliwy w komunikowaniu. Mikołaj Papatolios, znany także jako raper Nikos Obrazoburca, wydał swoją debiutancką płytę pod tytułem „Wypadkowa Paradoksów Bezczasu”. Nikos zakochał się w muzyce rap, mając lat 9. Późniejsze lata jego życia przyniosły mnogość inspiracji, w sposób zadziwiająco harmonijny łączonych przez niego w twórczości, którą ciężko dziś właściwie zaszufladkować.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Historia wrocławskiej Reformacji oraz Festiwal Kultury Protestanckiej w Gazecie Wyborczej

We wtorkowym wydaniu wrocławskiej Gazety Wyborczej ukazał się obszerny artykuł poświęcony reformacji we Wrocławiu i jej wpływowi na miasto oraz na cały region.

czytaj więcej >>