18/05/2020

Minimalizm – sposób na życie w trudnych czasach?

Instytut Rozwoju Kościoła zaprasza wszystkich chętnych na spotkania poświęcone tematyce minimalizmu.

Według podstawowej definicji “minimalizm to ograniczenie wymagań, potrzeb, dążeń, przewartościowanie priorytetów, tak aby pozbyć się zbędnych rzeczy – zarówno materialnych jak i psychologiczno/duchowych – a skupić się na rzeczach kluczowych, wzbogacających nasze życie.

Obecna sytuacja spowodowała, że niemal każdy z nas stał się w jakimś stopniu minimalistą. Ograniczenia narzucone przez epidemię mogą jednak stać się początkiem zmian w naszym postrzeganiu własnych potrzeb i togo, co nas otacza. Czy rzeczywiście potrzebujemy do szczęścia wszystkich tych rzeczy, doznań, emocji, które jeszcze tak niedawno wydawały się nam oczywiste? A może ich niedobór jest dla nas szansą na nowe spojrzenie?

Serdecznie zapraszamy na dwa spotkania poświęcone różnym aspektom minimalizmu.

26 maja, godz 19:00 “Minimalizm duchowy”

Less is more – mniej znaczy więcej. Czy da się tę zasadę zastosować w duchowości? Przecież warto zdobywać nową wiedzę o Bogu, szukać kolejnych sfer jego działania i pogłębiać jego obecność w swoim życiu. Minimalizm duchowy nie jest dla wszystkich, ale może jest dla Ciebie…

Wykład online poprowadzi prof. EWST dr hab. Piotr Lorek.

28 maja, godz 18:00 “Mniej znaczy lepiej?” – rozmowa z Konradem Mielcarkiem

Jakie są założenia minimalizmu? Czy minimalizm to całkowite odrzucenie konsumpcyjnego stylu życia? Od czego zacząć, żeby żyć zgodnie z filozofią „mniej”? Jakie minimalizm może wnieść korzyści w moim życiu i w społeczności w której żyję?

Czy jako chrześcijanie powinniśmy wspierać takie współczesne ruchy jak minimalizm? A co na to Pismo Święte?

Na te i inne pytania odpowie chrześcijański minimalista Konrad Mielcarek w rozmowie z Justyną Mańkowską byłą reporterką i społecznikiem.

Spotkanie potrwa 60 minut i będzie odbywało się na platformie ZOOM. Osoby chętne do aktywnego udziału w spotkaniu proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego: https://www.ewst.pl/irk/instytut-rozwoju-kosciola-rejestracja/

Spotkanie będzie także transmitowanie na żywo na kanale EWST na Youtube: https://www.youtube.com/c/EWSTpl

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Aborcja i eutanazja w refleksji ewangelikalnej

Kiedy zaczyna się życie ludzkie? Czy może nadejść moment, gdy już nie warto żyć? Czy życie jest wartością samą w sobie, czy raczej środkiem do innych celów? Kto ma prawo o tym zadecydować?

Chrześcijanie ewangelikalni wobec Starego Testamentu

Stary Testament był Biblią zarówno Jezusa, apostołów, jak i autorów Nowego Testamentu. Czytając Ewangelie, Listy i Objawienie Jana, można zaobserwować, że ich autorzy odnosili się do wielu fragmentów w Starym Testamencie, aby uzyskać poparcie dla swoich twierdzeń dotyczących Jezusa.

Reformacyjne korzenie ewangelikalizmu

Ewangelikalizm jest pojęciem problematycznym we współczesnym, zachodnim świecie, szczególnie w kontekście polskim.

czytaj więcej