Nakładem Wydawnictwa Warto ukazała się kolejna książka autorstwa Piotra Lorka – Dziekana EWST, pod tytułem “To nie koniec. Ewangeliczne narracje o pustym grobie Jezusa”. Więcej >>

W serii Monografie okazującej się w tamach czasopisma Theologica Wratislaviensia wydany został czwarty tom. Książka „Evangelical Theology and Philosophy: Improving a Difficult Relationship” jest dostępna bezpłatnie w formie elektronicznej.
więcej >Nakładem Wydawnictwa Warto ukazała się kolejna książka autorstwa Piotra Lorka – Dziekana EWST, pod tytułem “To nie koniec. Ewangeliczne narracje o pustym grobie Jezusa”. Więcej >>
13. tom czasopisma naukowego EWST “Theologica Wratislaviensa” poświęcony teologii ziemi. Porusza zagadnienia z dziedziny biblistyki, teologii, ale także ekologii i nauk społecznych.
12. tom czasopisma naukowego EWST “Theologica Wratislaviensa” poświęcony jest Reformacji. Znajdziemy w nim zarówno artykuły poświęcone historii jak i zagadnieniom współczesnym związanym z tym wydarzeniem.
Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie został ogłoszony drukiem wybór materiałów konferencyjnych pt. Starość. Jej ciemność, jej światłość… w postaci numeru specjalnego czasopisma naukowego „Konteksty Społeczne” 2017, nr 1. Wśród artykułów znalazł się także tekst dra Sebastiana Smolarza.
To kolejny numer czasopisma naukowego EWST, „Theologica Wratislaviensa” poświęcony Dietrichowi Bonhoefferowi. Do współpracy zaprosiliśmy znawców myśli Bonhoeffera reprezentujących różne kraje i kontynenty. Więcej >>
Jak wyobrażasz sobie Boga? Jak Go opisujesz? W jakich słowach mówisz o Nim innym? – z tymi pytaniami mierzy się Piotr Lorek w swojej najnowszej książce “Bóg bez brody”. Więcej >>
Kiedy zaczyna się życie ludzkie? Czy może nadejść moment, gdy już nie warto żyć? Czy życie jest wartością samą w sobie, czy raczej środkiem do innych celów? Kto ma prawo o tym zadecydować?
Stary Testament był Biblią zarówno Jezusa, apostołów, jak i autorów Nowego Testamentu. Czytając Ewangelie, Listy i Objawienie Jana, można zaobserwować, że ich autorzy odnosili się do wielu fragmentów w Starym Testamencie, aby uzyskać poparcie dla swoich twierdzeń dotyczących Jezusa.
Ewangelikalizm jest pojęciem problematycznym we współczesnym, zachodnim świecie, szczególnie w kontekście polskim.