Prowadząca

 

Renata Wybraniec, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Wokalistka z wykształcenia i powołania. Dyrygent zespołów chóralnych i wokalnych. Nauczyciel śpiewu. Od lat mentor grup uwielbieniowych i nauczycieli z zakresu techniki wokalnej. Juror w konkursach wokalnych. Lider Uwielbienia w Społeczności Chrześcijańskiej we Wrocławiu. Lubi współpracować z muzykami z różnych wspólnot i wspierać ich pracę na scenie.

Zajęcia praktyczne z prowadzenia uwielbienia

Renata Wybraniec będzie prowadziła zajęcia praktyczne na scenie. Uczestnicy otrzymają wskazówki dotyczące przygotowania do prowadzenia uwielbienia jak i samego prowadzenia uwielbienia. Każdy z uczestników będzie miał okazję do praktycznego przećwiczenia omawianych zasad z zespołem składającym się z instrumentalistów i wokalistów.

Wykładowcy

Marek Kucharski, Absolwent Biblijnego Seminarium Teologicznego we Wrocławiu (1994). W latach 1994-2003 służył jako pastor Kościoła Ewangelicznego ?ICHTUS? we Wrześni. W 2003 r. ukończył studium podyplomowe dla pastorów i liderów organizacji chrześcijańskich przy Fellowship Bible Church w Little Rock, USA. W roku 2012 uzyskał dyplom licencjata w zakresie finansów i zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. W roku 2014 ukończył studia MBA na Uniwersytecie Franklina w Columbus, w Stanach Zjednoczonych. 

Prof. EWST dr hab. Piotr Lorek, absolwent Biblijnego Seminarium Teologicznego (1999) oraz University of Glamorgan (2000). W 2004 roku na University of Wales obronił pracę doktorską z zakresu biblistyki. W 2015 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk teologicznych w zakresie teologii biblijnej (ChAT). Od 2007 roku dziekan EWST.

Wykład: Teologiczne wymiary uwielbienia w świetle Biblii

Podczas wykładu Piotr Lorek przedstawi nam pieśni pierwszych chrześcijan obecne na kartach Nowego Testamentu oraz omówi ich treść teologiczną. Zastanowi się wspólnie ze słuchaczami nad ich funkcją w życiu wspólnot wczesnochrześcijańskich. Następnie odpowie na pytanie o rolę współczesnych pieśni uwielbienia, omawiając znaczenie teologiczne oraz język jakim się posługujemy uwielbiając Boga.

dr Sebastian Smolarz, absolwent Biblijnego Seminarium Teologicznego (1997), University of Glamorgan (1998) i University of Wales, Lampeter (Ph.D., 2004). Obronił rozprawę doktorską z zakresu teologii biblijnej na University of Wales. Pastor Ewangelicznego Kościoła Reformowanego we Wrocławiu.

Wykład: Uwielbienie w czasach Starego Testamentu

Na zajęciach Sebastiana Smolarza dowiemy się jak wyglądało uwielbienie w Stary Testamencie i jak Bóg działał poprzez uwielbienie w dawnych czasach. Odkryjemy jaka tajemnica kryje się w hebrajskim słownictwie związanym z uwielbieniem Boga. Przyjrzymy się jak Dawid w namiocie i Salomon w świątyni uwielbiali Najwyższego. Zastanowimy się, które z elementów starotestamentowych są niezbędne lub warte zastosowania, żeby z czystym sercem i dynamicznie uwielbiać Boga w naszych kościołach.

dr Sławomir Torbus,  były student Biblijnego Seminarium Teologicznego oraz absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Adiunkt w Zakładzie Filologii Greckiej Instytutu Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych UWr. Specjalista w zakresie historii i teorii retoryki

Wykład: Uwielbienie w czasach Nowego Testamentu
Podczas wykładu Sławomir Torbus pokaże słuchaczom źródła chrześcijańskiego uwielbienia. Wspólnie z nimi zbada świat uwielbienia pierwszych chrześcijan opisany w Nowym Testamencie, nie zapominając oczywiście o kontekście kulturowym i specyfice  funkcjonowania w grecko-rzymskim czy semickim świecie. Celem wykładu jest pokazanie, co z uwielbienia pierwszych chrześcijan możemy zastosować w prowadzeniu uwielbienia w naszych współczesnych kościołach.

Szkoła Uwielbienia Program zajęć Prowadzący Weź udział
 
 
Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej