Biblioteka EWST Centrum Edukacyjnego ma w swoich zbiorach ponad 21 tysięcy książek dotyczących chrześcijaństwa, biblistyki i teologii, filozofii i etyki,  biblistyki, teologii chrześcijańskiej, teologii pastoralnej, duchowości chrześcijańskiej, nauki społecznej kościołów chrześcijańskich, misjologii, historii chrześcijaństwa i poszczególnych denominacji, religioznawstwa (judaizmu, islamu i nowych ruchów religijnych), języków biblijnych  (greckiego i hebrajskiego) i dyscyplin pokrewnych: psychologii, socjologii, historii, językoznawstwa i nauki o literaturze.

Biblioteka wyodrębniła dział książek popularnonaukowych z zakresu ogólnej wiedzy o Biblii, misjologii, psychologii, praktycznego życia chrześcijańskiego, modlitwy, uwielbienia, świadectw, poradników chrześcijańskiego życia dla dzieci, młodzieży, małżeństw, rodziców, osób duchownych, poradników dla przywódców/liderów, literatury (powieści) chrześcijańskich.

Dysponujemy minikawiarenką, gdzie czytelnicy mogą poczytać książkę oraz nieodpłatnie napić się herbaty, kawy.

Na miejscu jest profesjonalny samoobsługowy skaner, który umożliwia zapis tekstu książki na nośnikach typu pendrive.

Zapewniamy dostęp do Internetu, również za pomocą Wi-Fi.

Wymień się książką!

W przedsionku Biblioteki znajduje się miejsce, gdzie można zostawić lub wybrać chrześcijańską książkę dla siebie. Mamy wiele darmowych książek, które mogą przydać się w służbie w kościele, organizacji, pracy, nauce.

Biblioteka udostępnia księgozbiór na zewnątrz również osobom spoza EWST.

Zgodnie z regulaminem osoby nie będące pracownikami i studentami EWST mogą wypożyczać książki po wypełnieniu karty zapisu i akceptacji dziekana. Warunki korzystania określa regulamin. Serdecznie zapraszamy!

Księgozbiór biblioteki można przeszukiwać w katalogu on-line.

 Elektroniczne bazy z zakresu religioznawstwa i teologii

Biblioteka EWST posiada dostęp do czasopism i książek w licencjach krajowych zasobów  w ramach Wirtualnej Biblioteki Nauki Polskiej https://wbn.icm.edu.pl.

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

W czytelni znajduje się biurko dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową,  czytnik ekranowy dla osób niedowidzących, specjalistyczna klawiatura komputerowa z powiększonymi klawiszami i znakami, lupy.

Centrum Jonathana Edwardsa i Centrum Dietricha Bonhoeffera

Biblioteka posiada dwa zbiory specjalne dotyczące D. Bonhoeffera i J. Edwardsa.

 Jak dojechać?

Biblioteka mieści się w północnym skrzydle budynku EWST. Wejście znajduje się od strony dziedzińca, naprzeciw bramy wjazdowej.

Kontakt

biblioteka@ewst.pl

+48 71 346 99 22

Ul. św. Jadwigi 12; 50-266 Wrocław

Znajdź bibliotekę na facebooku!

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej