14/11/2018

Dzień Pluszowego Misia – podaruj radość chorym dzieciom

Co roku przed świętami Bożego Narodzenia Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna angażuje się w pomoc potrzebującym. Tym razem postanowiliśmy wesprzeć Fundację Mam Marzenie, zbierając zabawki dla jej podopiecznych w ramach akcji „Dzień Pluszowego Misia”. Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się!

Przypadający 25 listopada Dzień Pluszowego Misia od 5 lat jest okazją do przeprowadzenia zbiórki nowych zabawek dla podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. We Wrocławiu zostaną one przekazane m.in. małym pacjentom Przylądka Nadziei oraz oddziału kardiologicznego Kliniki Kardiologii. Bardzo ważne jest, aby wszystkie przedmioty były NOWE. Mali pacjenci to dzieci chore na choroby zagrażające życiu, bardzo często o znikomej odporności; należy zachować maksimum bezpieczeństwa, aby nie narażać dodatkowo ich życia.

Ponieważ dzieci są w bardzo różnym wieku, oprócz pluszowych zabawek, mogą to być także:

  • gry planszowe
  • puzzle
  • materiały plastyczne (kredki, bloki)
  • kolorowanki
  • książki dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy do dostarczania zabawek do Działu Promocji EWST (pokój 112) lub o pozostawienie ich w recepcji. Przekażemy je Fundacji Mam Marzenie. Akcja trwa do 1 grudnia.

Można także wesprzeć akcję, wpłacając darowiznę na konto Fundacji: ING: 26 1050 1445 1000 0022 7647 0461 z tytułem wpłaty „Darowizna Dzień Misia Wrocław – EWST”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup maskotek.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji wszystkich studentów, pracowników i przyjaciół EWST oraz do udostępniania jej znajomym!

Strona akcji: https://www.facebook.com/events/2125172350834752/

Przeczytaj

Pochwała uczniostwa

Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Dla mnie to drugi rok teologii na wrocławskiej EWST. Studia licencjackie po skończonych dawno temu dwóch magisterkach, studiach podyplomowych i wielu kursach dokształcających. Nie „robię” ich bynajmniej dla wpisu do CV. Cóż, chyba uprawiam promowaną dzisiaj mobilność edukacyjną przez całe życie także w okresie przedemerytalnym czyli 50 plus. A może […]

EWST – szkoła dialogu

EWST to międzywyznaniowa szkoła wyższa, ale także ośrodek dialogu religijnego i międzykulturowego. Jak taki dialog wygląda w praktyce, na przykład podczas zajęć, na które zapisują się ludzie z różniących się mocno między sobą denominacji. Czy aby zostać studentem EWST trzeba być protestantem? Co wyróżnia EWST na tle innych uczelni wyznaniowych? – na te pytania odpowiada […]

Absolwenci EWST – kompetentni, wszechstronni, kreatywni

Co robią po studiach absolwenci EWST? Czy nauka pomogła im w rozwoju zawodowym, społecznym i osobistym? – na pytania o losy absolwentów odpowiada rektor EWST, prof. Wojciech Szczerba.

czytaj więcej >>