17/10/2018

Rozpoczęła się III edycja Szkoły Uwielbienia

13 października rozpoczęła się III edycja Szkoły Uwielbienia. Uczestnicy brali udział zarówno w zajęciach teoretycznych jak i w praktycznych warsztatach prowadzenia uwielbienia. Przed nimi jeszcze cztery całodzienne spotkania.

W III edycji biorą udział osoby z Wrocławia ale także z kilku innych miejscowości. Przyjechali z ze Strzegomia, Oleśnicy, Świdnicy, Jeleniej Góry i Głubczyc a także z bardziej oddalonych miast takich jak Pabianice, Wisła czy Kraków. Już pierwsze zajęcia pokazały, że odległość nie przeszkadza uczestnikom we współpracy i wymianie doświadczeń. Sprzyjają temu także same zajęcia, których znaczącą część stanowi praca w zespole.

Podczas pierwszego spotkania uczestnicy Szkoły Uwielbienia uczyli się pod okiem Marka Kucharskiego – kanclerza Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej i szefa Instytutu Rozwoju Kościoła. Popołudniowe warsztaty praktyczne prowadziła natomiast Renata Wybraniec, która od lat jest mentorem grup uwielbieniowych i uczy techniki wokalnej. Więcej informacji na temat wszystkich wykładowców i prowadzących zajęcia można znaleźć na stronie Szkoły Uwielbienia.

Uczestnicy, początkowo nieco zaskoczeni intensywnością zajęć, po ich zakończeniu nie mogli doczekać się kolejnego spotkania. A to odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Ostatnie zajęcia III edycji Szkoły Uwielbienia będą miały miejsce 8 grudnia. Osoby zainteresowane udziałem w kolejnych edycjach zapraszamy do kontaktu z Instytutem Rozwoju Kościoła.

Przeczytaj

Pochwała uczniostwa

Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Dla mnie to drugi rok teologii na wrocławskiej EWST. Studia licencjackie po skończonych dawno temu dwóch magisterkach, studiach podyplomowych i wielu kursach dokształcających. Nie „robię” ich bynajmniej dla wpisu do CV. Cóż, chyba uprawiam promowaną dzisiaj mobilność edukacyjną przez całe życie także w okresie przedemerytalnym czyli 50 plus. A może […]

EWST – szkoła dialogu

EWST to międzywyznaniowa szkoła wyższa, ale także ośrodek dialogu religijnego i międzykulturowego. Jak taki dialog wygląda w praktyce, na przykład podczas zajęć, na które zapisują się ludzie z różniących się mocno między sobą denominacji. Czy aby zostać studentem EWST trzeba być protestantem? Co wyróżnia EWST na tle innych uczelni wyznaniowych? – na te pytania odpowiada […]

Absolwenci EWST – kompetentni, wszechstronni, kreatywni

Co robią po studiach absolwenci EWST? Czy nauka pomogła im w rozwoju zawodowym, społecznym i osobistym? – na pytania o losy absolwentów odpowiada rektor EWST, prof. Wojciech Szczerba.

czytaj więcej >>