25/06/2010

Spotkanie z autorem – prof. Tomasz Zaleśkiewicz

16 czerwca 2010r. odbyło się w Ewangelikalnej Wyższej Szkole Teologicznej kolejne spotkanie z cyklu Spotkań z Autorem. Naszym gościem był prof. Tomasz Zaleśkiewicz ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu.
Tytuł wystąpienia – Czy Pascal się pomylił? Standardy racjonalności w decyzjach społecznych i moralnych.

Wszystkich zgromadzonych gości przywitał Dziekan EWST pan dr Piotr Lorek.  Był to chyba najciekawszy i najpiękniej wygłoszony wykład z całego cyklu. Nasz gość przygotował bardzo komunikatywną prezentację pomagającą w zrozumieniu zagadnienia. Liczne zapytania, żywa dyskusja oraz ciekawe rozmowy z prelegentem w holu potwierdzają, że wybór autora był trafny. Wszystkim uczestnikom spotkania bardzo dziękujemy za przybycie! Mamy nadzieje już niedługo spotkać się ponownie w naszej Uczelni na organizowanych przez nas wydarzeniach – najbliższe to Dzień Otwartych Drzwi w ramach XIII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki organizowane 18 września 2010r. Szczegóły można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.ewst.pl

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Misja chrześcijańska na „grzbiecie bawoła”?

Nie ulega wątpliwości, iż fundamentalnym celem misji chrześcijańskiej jest dotarcie do możliwie jak największej liczby osób z Ewangelią, której centralną treścią jest osoba i dzieło Jezusa Chrystusa, jak również zakładanie lokalnych społeczności.

Zmartwychsprzątanie

Co roku, gdy nadchodzi wiosna, ruszamy do polerowania okien, robienia porządków po zimie, sprzątania wewnątrz i na zewnątrz naszych przybytków. Te działania niczym forsycje i krokusy dają nam znak, że domyka się kolejny cykl…nadchodzą Święta Wielkiej Nocy.

Czego nas uczy Zmartwychwstały? – wywiad z drem Kazimierzem Bemem

Dr Kazimierz Bem, wykładowca historii Kościoła w EWST mówi o pracy duszpasterskiej i akademickiej, o chrześcijańskiej wolności, miłości bliźniego i o tym co dla niego oznacza Zmartwychwstanie.

czytaj więcej