20.09
2014

Dolnośląski Festiwal Nauki 2014

20 września 2014 roku zapraszamy na wykłady i warsztaty, organizowane przez naszą uczelnię w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Tematem wiodącym, który wybraliśmy jako hasło przewodnie na XVII Dolnośląski Festiwal Nauki, jest „Sztuka publicznych wystąpień„.

Z przykrością informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatorów nie odbędą się zaplanowane na godzinę 13:00 warsztaty ?Jak działa skuteczna perswazja?.

Zapisz się na bezpłatne warsztaty w ramach DFN 2014.

Spotkania rozpoczniemy o godzinie 12:00 warsztatami pod tytułem „Jak nie ulegać wpływom – manipulacja wokół nas„, które poprowadzi Karolina Jędrzejec – pedagog i psychoterapeuta. W ich trakcie będzie można zapoznać się z technikami manipulacji i metodami obrony przed nimi.

O godzinie 13:00 dr Sławomir Torbus pokaże „Jak działa skuteczna perswazja” i jak jej używać podczas publicznych wystąpień. W trakcie zajęć uczestnicy przeanalizują rzeczywistą wypowiedź ustną o charakterze perswazyjnym, tak żeby uświadomić sobie podstawowe mechanizmy rządzące procesem perswazji.

Kolejne warsztaty będą niezwykle interesujące dla wszystkich, którzy mają do czynienia z przygotowywaniem prezentacji multimedialnych. Krzysztof Baszton, specjalista ds. komunikacji wizualnej pokaże, jak używać tego narzędzia, by stanowiło pomoc podczas publicznych wystąpień. W czasie spotkania przedstawiona zostanie analiza wystąpienia z wykorzystaniem prezentacji Power Point, pokazane podstawowe metody dobierania i prezentowania informacji na slajdach, by utrzymać uwagę odbiorcy przez cały czas trwania wystąpienia. Warsztaty „Jak umiejętnie prezentować z wykorzystaniem prezentacji Power Point?” rozpoczną się o godzinie 14:00.

UWAGA: Zapisy na warsztaty rozpoczną się 10 sierpnia. Prosimy wysyłać zgłoszenia na adres pr@ewst.pl – o miejscu decyduje kolejność zgłoszeń.

Ostatnie spotkanie w cyklu warsztatów będzie poświęcone przekazowi werbalnemu i niewerbalnemu. Dr Dawid Ślusarczyk, muzykolog i znawca retoryki pokaże jak wykorzystać głos, gesty i mowę ciała, prezentując między innymi techniki emisji głosu oraz  sposoby gestykulacji i zachowania mówcy, w zależności od efektu jaki pragnie osiągnąć.  O tym, „Jak używać głosu i przekazu niewerbalnego?” w publicznych wystąpieniach dowiemy się o godzinie 15:00.

Integralnym elementem każdego programu DFN w Ewangelikalnej Wyższej Szkole Teologicznej jest debata na aktualny, ważny społecznie temat. W tym roku wybraliśmy „gender„. Sama debata będzie prowadzona i moderowana przez kobiety. W ramach dyskusji „Kobiety o gender” chcemy zastanowić się nad następującymi zagadnieniami:

  • Jakie są wyobrażenia na temat gender,
  • Rola kobiet w kościele z perspektywy idei gender,
  • Wychowanie dzieci w erze gender.
  • Szklany sufit w erze gender.

Początek debaty o godzinie 17:00.

Podczas całego dnia będzie można spotkać się także z misjonarzami. O swoim zaangażowaniu w wyjazdy misyjne na Ukrainę i Mołdawię opowiadać będą studenci EWST, a także goście z Ukrainy.  Będziemy też zbierać okulary i aparaty słuchowe, które posłużą podopiecznym misji w Mołdawii i na Ukrainie.

UWAGA: Wstęp na debatę jest wolny i nie wymaga zapisu.

6

15
marca

Czy Bóg wybiera do zbawienia? Rudolf Otto i predestynacja Wykład: prof. EWST dr hab. Piotr Lorek

08
marca

Nauka o szczęściu, czyli wprowadzenie do psychologii pozytywnej 1 Wykład: dr Bogna Bartosz

01
marca

Modlitwa Pańska – żydowska czy chrześcijańska? Wykład: ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik

15
lutego

Niepokorny Klub Filmowy: Prosta historia, reż. David Lynch Prowadzenie: Bartosz Bobeł

25
stycznia

Czy dobry Bóg pozwala na zło w świecie? Teodycea w tradycji protestanckiej – od Leibniza do Schleiermachera Wykład: prof. EWST dr hab. Wojciech Szczerba

14
grudnia

Przemija postać świata. O potrzebie nowej Reformacji Wykład: prof. EWST dr hab. Wojciech Szczerba

16
listopada

Wielkie dzieła odzyskane – o sztuce zaginionej i odnalezionej Wykład: prof. dr hab. Piotr Oszczanowski

09
listopada

Psychologia egzystencjalna – praca nad sensem życia Wykład: prof. dr hab. Maria Straś- Romanowska

26
października

 Epimenides z Krety – nowotestamentowy prorok poganin

25
października

III Dni Gerontologii – Zapraszamy na stoisko Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku 

więcej wydarzeń >>
Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej