10/04/2014

Śniadanie modlitewne u Prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Chcielibyśmy się podzielić z Wami szczególnym wydarzeniem, w którym mieliśmy przywilej uczestniczyć, tj. naszym udziałem w Śniadaniu Modlitewnym u Prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Bycie częścią wydarzenia, w którym uczestniczyło około trzech tysięcy chrześcijan z różnych kościołów oraz organizacji chrześcijańskich, było niezwykłym przeżyciem zarówno dla mnie jak i dla Marka.

Wysłuchanie wspaniałych przemówień Nicka Vujicica (http://www.youtube.com/watch?v=k3MvN1xnTOQ), Rajiva Shaha (http://www.youtube.com/watch?v=4L8CuApD6iI) a przede wszystkim prezydenta Obamy (http://www.youtube.com/watch?v=6ldS6aOqslA) było niezapomnianym doświadczeniem.

Uczestniczyliśmy również w wykładzie pana Martina Lancastera w Kapitolu podczas wydarzenia zwanego „European Dinner”, adresowanego do przedstawicieli NPB z naszej części świata oraz w obiedzie dla ambasadorów z krajów Europy i Azji.

Oprócz tego spotkaliśmy przyjaciół, w tym przedstawicieli instytucji teologicznych ze Stanów i Europy, których nigdy byśmy się nie spodziewali spotkać w Waszyngtonie. Świat jest naprawdę „globalną wioską”. Nasi przyjaciele przedstawili nas liderom różnych instytucji oraz biznesmenom, którzy wyrazili zainteresowanie naszą służbą w Polsce. Mamy nadzieję, że w wyniku tych spotkań nawiążemy istotne dla EWST relacje.

Nigdy nie zapomnimy uczestnictwa w Śniadaniu Modlitewnym oraz innych wspaniałych wydarzeń, które miały miejsce podczas naszego ostatniego wyjazdu do Stanów Zjednoczonych.

Wasi bracia w Chrystusie,

Wojciech & Marek

Śniadanie Modlitwene 2014

Przeczytaj

Absolwenci EWST – kompetentni, wszechstronni, kreatywni

Co robią po studiach absolwenci EWST? Czy nauka pomogła im w rozwoju zawodowym, społecznym i osobistym? – na pytania o losy absolwentów odpowiada rektor EWST, prof. Wojciech Szczerba.

Christus Victor

Biblia zawiera szeroki, bogaty wachlarz słów, obrazów i metafor, aby przedstawić i wyjaśnić nam dzieło Chrystusa. Tymczasem, teologia zachodnia często skupia się głównie nad jednym tylko modelem, który podkreśla zastępczą śmierć Chrystusa na krzyżu. Owszem, to jest istotne, nieodzowne przesłanie biblijnej relacji o Chrystusie. Problem powstaje, gdy zredukujemy nasze zrozumienie tego, co Chrystus uczynił dla nas do jednego tylko pojęcia czy aspektu jego życia i służby.

Nikos Obrazoburca: „Jestem tylko narzędziem…”

Bezpośredni w swoich tekstach i wstydliwy w komunikowaniu. Mikołaj Papatolios, znany także jako raper Nikos Obrazoburca, wydał swoją debiutancką płytę pod tytułem „Wypadkowa Paradoksów Bezczasu”. Nikos zakochał się w muzyce rap, mając lat 9. Późniejsze lata jego życia przyniosły mnogość inspiracji, w sposób zadziwiająco harmonijny łączonych przez niego w twórczości, którą ciężko dziś właściwie zaszufladkować.

czytaj więcej >>