thumb
12/09/2020

Zmarł prof. Janusz T. Maciuszko

Z ogromnym żalem informujemy, że 11 września 2020 zmarł prof. Janusz T. Maciuszko, wieloletni wykładowca i przyjaciel EWST. Prof. dr…

więcej >
więcej >
02/09/2020

Kredyt studencki

Przyznawany na preferencyjnych warunkach i dostępny przez cały rok – to główne zalety kredytu studenckiego. Można się o niego ubiegać niezależnie od innych otrzymywanych świadczeń stypendialnych – wystarczy, że dochód na osobę w rodzinie nie przekroczy w roku ubiegania się o kredyt 3000 zł. Procedura składania wniosku jest jednorazowa, a student będzie otrzymywać kredyt przez cały okres studiów. Więcej >>

więcej >
19/08/2020

EWST w pytaniach i odpowiedziach

Wiele osób zadaje nam pytania – jaką jesteśmy uczelnią, jak wyglądają u nas zajęcia, czy studia są trudne, co trzeba zrobić żeby móc zostać naszym studentem.

Zebraliśmy te najczęściej zadawane i stworzyliśmy stronę, na której zebraliśmy krótkie odpowiedzi oraz odnośniki do miejsc na naszej stronie, gdzie można znaleźć bardziej szczegółowe wyjaśnienia różnych kwestii. Mamy nadzieję, że pomogą Wam w podjęciu decyzji o studiach.

Zobacz stronę EWST w pytaniach i odpowiedziach

Zachęcamy także każdą osobę zainteresowaną EWST i tym, co robimy do zadawania swoich pytań. Można je wysłać mailem albo zadać poprzez okienko chatu na naszej stronie. Oczywiście czekamy także na Was w mediach społecznościowych i podczas cotygodniowych spotkań w ramach EWST online. Serdecznie zapraszamy!

1 2 3 30
Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Ewangelikalizm a społeczeństwo obywatelskie

Ewangelikalizm nie jest wolny od wyzwań związanych z funkcjonowaniem we współczesnym  społeczeństwie obywatelskim – pisze prof. Wojciech Szczerba. Artykuł „Evangelical Protestantism and Civil Society – An outline” został opublikowany w  książce „Reformation 500. Cultural and Social Impact of the Protestant Reformation 1517–2017”, która ukazała się w języku angielskim, nakładem wydawnictwa Uniwersytetu w Aradzie „Aurel Vlaicu”.

Biblia zrozumiała dla każdego?

W rozdziale 11. Księgi Rodzaju czytamy: „I rzekł Pan: […] zstąpmy tam i pomieszajmy ich język, aby nikt nie rozumiał języka drugiego!ˮ.

Nieśmiertelny Zeus w Nowym Testamencie?

Znacie werset z Listu Pawła do Tytusa 1,12, który cytuje słowa Epimenidesa? W Biblii Ekumenicznej ten werset brzmi tak: „Powiedział ktoś z nich, ich własny prorok: Kreteńczycy zawsze kłamcy.” Epimenides, który sam był  Kreteńczykiem, mówi o Kreteńczykach, że są kłamcami. Czy Epimenides mówi prawdę o kłamiących Kreteńczykach czy może kłamie?

czytaj więcej