Aktualności

więcej >
04/09/2020

Rekrutacja online na studia w EWST

Uruchomiliśmy elektroniczną drogę rekrutacji na I rok studiów teologicznych. Przed rozmową kwalifikacyjną wszelkie niezbędne czynności można już wykonać online.

więcej >
28/05/2020

#pomocdlaRwandy. Ty też możesz pomóc

W związku z pandemią COVID-19, która dotknęła prawie cały glob, kraje afrykańskie  znalazły się w wyjątkowo trudnej sytuacji. Jednym z takich krajów jest położona w środkowowschodniej części kontynentu Rwanda.

więcej >
10/05/2020

Rozpoczęły się zajęcia MATW online

Wszystko przenosi się do sieci. Również zajęcia dla Seniorów w EWST będą się odbywały w taki właśnie sposób. Za nami pierwsze organizacyjne spotkania, przed nami „regularne” wykłady Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku oraz zajęcia językowe.

więcej aktualności
 • Więcej wydarzeń

  Przeczytaj

  Ewangelikalizm a społeczeństwo obywatelskie

  Ewangelikalizm nie jest wolny od wyzwań związanych z funkcjonowaniem we współczesnym  społeczeństwie obywatelskim – pisze prof. Wojciech Szczerba. Artykuł „Evangelical Protestantism and Civil Society – An outline” został opublikowany w  książce „Reformation 500. Cultural and Social Impact of the Protestant Reformation 1517–2017”, która ukazała się w języku angielskim, nakładem wydawnictwa Uniwersytetu w Aradzie „Aurel Vlaicu”.

  Biblia zrozumiała dla każdego?

  W rozdziale 11. Księgi Rodzaju czytamy: „I rzekł Pan: […] zstąpmy tam i pomieszajmy ich język, aby nikt nie rozumiał języka drugiego!ˮ.

  czytaj więcej