Aktualności

więcej >
21/01/2020

Zbliża się X Festiwal Kultury Protestanckiej

Na stronie Festiwalu Kultury Protestanckiej rozpoczęło się już odliczanie dni do jego jubileuszowej, dziesiątej edycji. Zostało ich niewiele ponad 100, zatem możemy już uchylić rąbka tajemnicy co do czekających nas wydarzeń.

więcej >
20/12/2019

Boże Narodzenie 2019

Wszystkim Studentom, Absolwentom, Słuchaczom, Pracownikom i Przyjaciołom życzymy pełnych spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia oraz samych dobrych dni w Nowym Roku 2020.

więcej >
25/11/2019

UWAGA! Zmiana tematu wykładu

29 listopada odbędzie się wykład prof. EWST dra hab. Wojciecha Szczerby „Śmierć Kościoła w Polsce? Refleksja nad procesami sekularyzacji”.

więcej aktualności
 • Więcej wydarzeń

  Przeczytaj

  Nieśmiertelny Zeus w Nowym Testamencie?

  Znacie werset z Listu Pawła do Tytusa 1,12, który cytuje słowa Epimenidesa? W Biblii Ekumenicznej ten werset brzmi tak: „Powiedział ktoś z nich, ich własny prorok: Kreteńczycy zawsze kłamcy.” Epimenides, który sam był  Kreteńczykiem, mówi o Kreteńczykach, że są kłamcami. Czy Epimenides mówi prawdę o kłamiących Kreteńczykach czy może kłamie?

  Czy filozofia może nam pomóc w zbliżeniu do Boga?

  Czy filozofia może nam jakoś pomóc w zbliżeniu się do Tego, Co Ostateczne, Nieskończone i Nieuwarunkowane, a co w ramach naszej tradycji religijnej nazywamy „Bogiemˮ? Tak, ale nie w taki prosty i bezpośredni sposób, jak to się niektórym wydaje…

  czytaj więcej