Gość w dom, Bóg w dom? Rozmowa przyjaciół | EWST Centrum Edukacyjne
Studia Licencjackie Instytut Rozwoju Kościoła Międzykulturowa Akademia Trzeciego Wieku

sty, 2020

24styPolecamyGość w dom, Bóg w dom? Rozmowa przyjaciółTydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 202018:00 - 20:00 EWST Centrum Edukacyjne, ul. św. Jadwigi 12

Szczegółowe informacje

Serdecznie zapraszamy na spotkanie pt. „Gość w dom, Bóg w dom? Rozmowa przyjaciół”, odbywające się w ramach tegorocznej edycji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

„Życzliwymi bądźmy” – pod tym hasłem będzie przebiegał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2020.  Wybrane na ten rok motto to fragment z Dz. 28:2 “okazywali nam niespotykaną życzliwość”. Nawiązuje ono do przyjęcia jakiego doznali Paweł i jego towarzysze gdy po burzy na morzu, wylądowali jako rozbitkowie na Malcie. Życzliwość mieszkańców przejawiała się w gościnności i udzielaniu pomocy. 

I właśnie o gościnności i jej znaczeniu dzisiaj – w czasach gdy ludzie podróżują i osiedlają się w obcych miejscach na niespotykaną dotąd skalę – będziemy rozmawiać podczas spotkania. Jak te kwestie wyglądają różnych krajach, kulturach i religiach? Czy w Polsce w XXI wieku życzliwie przyjmujemy osoby z innych kultur, innych przekonań i religii, imigrantów czy uchodźców? Czy stereotyp polskiej gościnności ma dzisiaj coś wspólnego z rzeczywistością?

W spotkaniu udział wezmą:

Mariola Abkowicz
Przewodnicząca Zarządu Związku Karaimów Polskich

Katarzyna Sobańska-Laskowska
Pełnomocniczka Terenowa Rzecznika Praw Obywatelskich

Jacek Ossowski
Wrocławskie Centrum Akademickie

Bp Waldemar Pytel
Diecezja Wrocławska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP

 

Czas

(Piątek) 18:00 - 20:00

Miejsce

EWST Centrum Edukacyjne

ul. św. Jadwigi 12

EWST Centrum Edukacyjneul. św. Jadwigi 12Siedziba EWST mieści się na wyspie Piaskowej. Dojazd tramwajami linii 8, 9, 11, 17, 23 (przystanek Hala Targowa). Po przejściu Mostu Piaskowego oraz minięciu bulwaru Profesorów Lwowskich należy tuż przed budynkiem cerkwi skręcić w lewo, w małą uliczkę św. Anny.

Organizator

Ewangelikalna Wyższa Szkoła TeologicznaEwangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna jest uczelnią międzywyznaniową, przyjazną wszelkim denominacjom chrześcijańskim w Polsce. W swoim programie EWST oferuje dogłębne studia w zakresie języków biblijnych, teologii i duszpasterstwa. Kładziemy nacisk na profesjonalizm, nowoczesność oraz otwartą, przyjazną atmosferę.kontakt@ewst.pl św. Jadwigi 12, 50-266 Wrocław

X