Pro-life, Pro-choice, Pro-love. Ewangelikalizm wobec aborcji | EWST Centrum Edukacyjne
Studia Licencjackie Instytut Rozwoju Kościoła Międzykulturowa Akademia Trzeciego Wieku

lis, 2020

17lisOnlinePolecamyTransmisja na żywoPro-life, Pro-choice, Pro-love. Ewangelikalizm wobec aborcjiEWST ONLINE. Zajęcia otwarte poprowadzi dr Joel Burnell19:00 - 20:00

Szczegółowe informacje

Aborcja jest faktem. Jak z tym żyć? Czy – a jeśli tak to kiedy – aborcja jest dopuszczalna? W sytuacji kryzysowej? Gdy życie i zdrowia kobiety w ciąży są zagrożone? Gdy badanie pokazują ciężkie wady prenatalne? A może jako jedna z form kontroli urodzeń?

Co to jest osoba? Kiedy można powiedzieć, że to „już człowiek”? Jaka w tym wszystkim jest (i jaka powinna powinna być) rola państwa czy kościołów? Gdzie na linii pro-life / pro-choice stoją ewangelikalni chrześcijanie?

Będziemy także rozmawiać o tym, co ruchy pro-choice i pro-life mają wspólnego, oraz… jakie wspólne kroki mogą podjąć razem, by zmniejszyć rzeczywistą liczbę aborcji. 

Z tymi i innymi problememi zmierzy się dr Joel Burnell.

Spotkanie potrwa 60 minut i będzie odbywało się na platformie ZOOM. Osoby chętne do aktywnego udziału w spotkaniu proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Spotkanie będzie transmitowanie na żywo na Facebooku.

Szczegóły spotkania online

Wydarzenie już się odbyło!

Zarejestruj się, żeby wziąć udział w spotkaniu

Dołącz do spotkania

WSTĘP:

Konieczna rejestracja

Czas

(Wtorek) 19:00 - 20:00

Organizator

Ewangelikalna Wyższa Szkoła TeologicznaEwangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna jest uczelnią międzywyznaniową, przyjazną wszelkim denominacjom chrześcijańskim w Polsce. W swoim programie EWST oferuje dogłębne studia w zakresie języków biblijnych, teologii i duszpasterstwa. Kładziemy nacisk na profesjonalizm, nowoczesność oraz otwartą, przyjazną atmosferę.kontakt@ewst.pl św. Jadwigi 12, 50-266 Wrocław

X