Jak skutecznie pomagać? Starość | EWST Centrum Edukacyjne
Studia Licencjackie Instytut Rozwoju Kościoła Międzykulturowa Akademia Trzeciego Wieku

mar, 2020

14marWydarzenie anulowaneJak skutecznie pomagać? StarośćPomoc osobom starszymWydarzenie odwołane w związku z z sytuacją epidemiologiczną dotyczącą zagrożenia koronawirusem SARS-Cov-2 Szczegóły na stronie: https://www.ewst.pl/2020/03/koronawirus-informacja-o-zajeciach-w-marcu-2020/09:00 - 13:00 EWST Centrum Edukacyjne, ul. św. Jadwigi 12

Szczegółowe informacje

Wydarzenie odwołane w związku z z sytuacją epidemiologiczną dotyczącą zagrożenia koronawirusem SARS-Cov-2. Szczegóły na stronie: https://www.ewst.pl/2020/03/koronawirus-informacja-o-zajeciach-w-marcu-2020/.

Projekt „Jak skutecznie pomagać? ” realizowany w ramach Instytutu Rozwoju Kościoła ma na celu wyposażenie w praktyczne narzędzia, które okażą się przydatne w kontakcie i regularnej pomocy osobom dotkniętym życiowymi wyzwaniami.

 • Prowadzący:
  Joanna Gacka (specjalistka od pedagogiki osób starszych, koordynatorka Akademii Trzeciego Wieku działającej w EWST), pastor Zdzisław Józefowicz (duszpasterz osób starszych)
 • Plan spotkania:
  9.00-10.00 – Joanna Gacka – Funkcjonowanie osób starszych w polskich realiach, niewykorzystany potencjał seniorów, wolontariat osób starszych
  10.05 – 11.05 – pastor Zdzisław Józefowicz –  Duszpasterstwo osób starszych – oswajanie ze starością w biblijnym kontekście. Jak zachęcić seniorów do pozytywnej perspektywy na przyszłość?
  11.05 – 11.20 – przerwa kawowa
  11.20 – 12.20 – Alina Lorek – Demencja – czym jest, jak rozpoznać jej symptomy, jak opiekować się i wspierać osoby, których dotknęła
  12.25 – 13.00 – Dyskusja

WSTĘP - SZCZEGÓŁY

Aby wziąć udział w zajęciach należy zarejestrować się przez formularz  i wnieść opłatę za kurs. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie wydarzenia.

Czas

(Sobota) 09:00 - 13:00

Miejsce

EWST Centrum Edukacyjne

ul. św. Jadwigi 12

EWST Centrum Edukacyjneul. św. Jadwigi 12Siedziba EWST mieści się na wyspie Piaskowej. Dojazd tramwajami linii 8, 9, 11, 17, 23 (przystanek Hala Targowa). Po przejściu Mostu Piaskowego oraz minięciu bulwaru Profesorów Lwowskich należy tuż przed budynkiem cerkwi skręcić w lewo, w małą uliczkę św. Anny.

Organizator

Instytut Rozwoju KościołaW Instytucie Rozwoju Kościoła (IRK) pomagamy znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania. Używamy w tym celu różnych narzędzi – określamy mocne i słabe strony, wzmacniamy wizję i budujemy strategię. Skupiamy się przy tym na rozwoju praktycznych umiejętności liderów w rozwiązywaniu problemów, zarządzaniu zespołami ludzi czy pozyskiwaniu funduszy. Wszystko po to, aby cały Kościół mógł wzrastać.Tel. +48 71 346 99 12, e-mail: irk@ewst.pl św. Jadwigi 12, Wrocław,

X