Edyta Stein - siedem blasków świętości | EWST Centrum Edukacyjne
Studia Licencjackie Instytut Rozwoju Kościoła Międzykulturowa Akademia Trzeciego Wieku

lis, 2019

08lisEdyta Stein - siedem blasków świętościWykład: ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik15:30 - 17:00 EWST Centrum Edukacyjne, ul. św. Jadwigi 12

Szczegółowe informacje

Niezwykłe historie z życia Edyty Stein – świętej Teresy Benedykty od Krzyża, Niemki żydowskiego pochodzenia, doktor filozofii i męczennicy Kościoła Katolickiego. Kim była obecna patronka Europy? Jaka jest historia jej nawrócenia i życia? Wykładowca przeprowadzi nas przez miejsca i wydarzenia ważne dla bohaterki, równocześnie pokazując jak wpływały na jej życiową drogę.

Ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik pochodzi z Wrocławia. Tutaj też mieszka i wykłada. Studia odbywał na Papieskim Wydziale Teologicznym w rodzinnym mieście, a także w Pontificio Istituto Biblico w Rzymie oraz na Hebrew University i w École biblique et archéologique française w Jerozolimie. Wciąż się uczy.

Wykład odbywa się w ramach Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku

 

WSTĘP:

Wolny

Czas

(Piątek) 15:30 - 17:00

Miejsce

EWST Centrum Edukacyjne

ul. św. Jadwigi 12

EWST Centrum Edukacyjneul. św. Jadwigi 12Siedziba EWST mieści się na wyspie Piaskowej. Dojazd tramwajami linii 8, 9, 11, 17, 23 (przystanek Hala Targowa). Po przejściu Mostu Piaskowego oraz minięciu bulwaru Profesorów Lwowskich należy tuż przed budynkiem cerkwi skręcić w lewo, w małą uliczkę św. Anny.

Organizator

Międzykulturowa Akademia Trzeciego WiekuWiększość spotkań ma charakter otwarty. Nowe uczestniczki i uczestnicy są mile widziani w dowolnym momencie trwania projektu. Zapisy obowiązują tylko w przypadku warsztatów i wycieczek, ze względu na ograniczoną ilość miejsc (obowiązuje kolejność zgłoszeń). Wykłady są otwarte.matw@ewst.pl św. Jadwigi 12, Wrocław

X