Czy kobiety mają milczeć? | EWST Centrum Edukacyjne
Studia Licencjackie Instytut Rozwoju Kościoła Międzykulturowa Akademia Trzeciego Wieku

kwi, 2020

25kwiOnlineCzy kobiety mają milczeć?Szczegółowa analiza tekstu na przykładzie 1 Kor 14, 33b-35EWST ONLINE. Zajęcia otwarte poprowadzi dr Sławomir Torbus18:30 - 19:15

Szczegółowe informacje

Interesuje Cię jak wyglądają studia w EWST? Możesz to sprawdzić osobiście.

Czy autor Listu do Koryntian zakazuje kobietom odzywać się w kościele? Jak na interpretację tekstu biblijnego wpływają przyjęte przez nas założenia wstępne, które wynikają z tego, kim jesteśmy, w jakiej kulturze żyjemy, jakim językiem mówimy. Jak się ma rozumienie całości tekstu do rozumienia jego szczegółów (i odwrotnie). Czym jest koło hermeneutyczne i czy znajduje ono zastosowanie w egzegezie biblijnej?

Na te pytania postara się podczas zajęć odpowiedzieć dr Sławomir Torbus. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału.

Spotkanie potrwa 45 minut i będzie odbywało się na platformie ZOOM. Osoby chętne proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

WSTĘP:

Konieczna rejestracja

Czas

(Sobota) 18:30 - 19:15

Organizator

Ewangelikalna Wyższa Szkoła TeologicznaEwangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna jest uczelnią międzywyznaniową, przyjazną wszelkim denominacjom chrześcijańskim w Polsce. W swoim programie EWST oferuje dogłębne studia w zakresie języków biblijnych, teologii i duszpasterstwa. Kładziemy nacisk na profesjonalizm, nowoczesność oraz otwartą, przyjazną atmosferę.kontakt@ewst.pl św. Jadwigi 12, 50-266 Wrocław

X