Co możemy powiedzieć (o) Bogu? | EWST Centrum Edukacyjne
Studia Licencjackie Instytut Rozwoju Kościoła Międzykulturowa Akademia Trzeciego Wieku

lip, 2020

14lipOnlineCo możemy powiedzieć (o) Bogu?Człowiek. Wiara. Wiedza.EWST ONLINE. Zajęcia otwarte poprowadzi dr Łukasz Maskos-Nysler19:00 - 20:00 Online

Szczegółowe informacje

Teologia to mówienie (myślenie) o Bogu. Teologia pozytywna (katafatyczna) opiera się na założeniu, że nasza ludzka mowa (myśl) jakoś dociera do Boga i jest w stanie Boga opisać czy ująć. Teologia negatywna (apofatyczna) głosi, że o Bogu możemy mówić (myśleć) co najwyżej w sposób negatywny, tzn. zaprzeczając jakimkolwiek określeniom Boga. A co, jeśli o Bogu tak naprawdę NIC nie da się powiedzieć (pomyśleć)? Co wtedy powiemy (o) Bogu?

Spotkanie poprowadzi dr Łukasz Maskos-Nysler, filozof, wykładowca EWST, który w naszej uczelni prowadzi przedmioty dotyczące użycia języka w kontekście religijnym czy teologicznym (sztuka pisania, sztuka przemawiania).

Spotkanie potrwa 60 minut i będzie odbywało się na platformie ZOOM. Osoby chętne do aktywnego udziału w spotkaniu proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Spotkanie będzie transmitowanie na żywo na Facebooku.

WSTĘP:

Konieczna rejestracja

Czas

(Wtorek) 19:00 - 20:00

Miejsce

Online

Organizator

Ewangelikalna Wyższa Szkoła TeologicznaEwangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna jest uczelnią międzywyznaniową, przyjazną wszelkim denominacjom chrześcijańskim w Polsce. W swoim programie EWST oferuje dogłębne studia w zakresie języków biblijnych, teologii i duszpasterstwa. Kładziemy nacisk na profesjonalizm, nowoczesność oraz otwartą, przyjazną atmosferę.kontakt@ewst.pl św. Jadwigi 12, 50-266 Wrocław

X