Bariera czy pomost? Język ewangelikalnej narracji | EWST Centrum Edukacyjne
Studia Licencjackie Instytut Rozwoju Kościoła Międzykulturowa Akademia Trzeciego Wieku

sie, 2020

04sieOnlineBariera czy pomost? Język ewangelikalnej narracjiCzłowiek. Wiara. Wiedza.EWST ONLINE. Zajęcia otwarte poprowadzi mgr Joanna Gacka19:00 - 20:00 Online

Szczegółowe informacje

Język jest kluczowym elementem przekazu ewangelicznego. Chrześcijanie starają się, by Biblia była dostępna w każdym ludzkim języku, a także w licznych dialektach i gwarach. Czy jednak sami potrafią przekazać treść Dobrej Nowiny lub choćby opowiedzieć o swoim życiu religijnym w sposób zrozumiały i nie budzący niechęci?

„Mieć społeczność”, „upamiętanie” , „Pan położył mi na sercu”, „cichy czas” – dla wielu ewangelikalnych chrześcijan takie zwroty to językowa codzienność. Co dzieje się, gdy mówią w ten sposób poza swoim środowiskiem?

Spotkanie potrwa 60 minut i będzie odbywało się na platformie ZOOM. Osoby chętne do aktywnego udziału w spotkaniu proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Spotkanie będzie transmitowanie na żywo na Facebooku.

WSTĘP:

Konieczna rejestracja

Czas

(Wtorek) 19:00 - 20:00

Miejsce

Online

Organizator

Ewangelikalna Wyższa Szkoła TeologicznaEwangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna jest uczelnią międzywyznaniową, przyjazną wszelkim denominacjom chrześcijańskim w Polsce. W swoim programie EWST oferuje dogłębne studia w zakresie języków biblijnych, teologii i duszpasterstwa. Kładziemy nacisk na profesjonalizm, nowoczesność oraz otwartą, przyjazną atmosferę.kontakt@ewst.pl św. Jadwigi 12, 50-266 Wrocław

X