Bernard z Clairvaux - jeśli chcesz się nieco o nim... Nowości w Bibliotece Bernard z Clairvaux - jeśli chcesz się nieco o nim dowiedzieć, wpadnij do naszej Biblioteki EWST - rzekł ongiś o Jezusie Chrystusie: "Wielka i godna podziwu tajemnica: obrzezuje się Dziecię i nadaje Mu imię Jezus. O co chodzi w tym czytaj dalej Frédéric Chopin: Piano Concerto No. 1 e-minor (Olga Scheps live) Nowości w Bibliotece Wielki Tertulian (kto z Was nie wie, kto zacz, niech zacznie o tym Geniuszu dociekać! ;) ) miał swego czasu rzec: „Jest rzeczą oczywistą, że jeśli ludzki geniusz potrafi połączyć powietrze z wodą i po złączeniu się tych dwóch żywiołów czytaj dalej Wczoraj było o Bibliotece w Oxfordzie, a dziś... T... Nowości w Bibliotece Wczoraj było o Bibliotece w Oxfordzie, a dziś... Taka mała dygresja o tym, jak to fajnie jest widzieć więcej - i to DOSŁOWNIE - niż inni. Przed Państwem Lobegott Friedrich Konstantin von Tischendorf. 180 lat temu dzięki temu, że czytaj dalej Uwaga! Ze względu na obecną sytuację pandemiczną... Nowości w Bibliotece Uwaga! Ze względu na obecną sytuację pandemiczną od przyszłego tygodnia Biblioteka EWST będzie otwarta w czwartki i piątki w godzinach od 10 do 16! Pamiętajcie o tym! Dbajcie o SIEBIE i swych BLISKICH! :) czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

Biblioteka EWST na Facebooku

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Ewangelikalizm a społeczeństwo obywatelskie

Ewangelikalizm nie jest wolny od wyzwań związanych z funkcjonowaniem we współczesnym  społeczeństwie obywatelskim – pisze prof. Wojciech Szczerba. Artykuł “Evangelical Protestantism and Civil Society – An outline” został opublikowany w  książce „Reformation 500. Cultural and Social Impact of the Protestant Reformation 1517–2017”, która ukazała się w języku angielskim, nakładem wydawnictwa Uniwersytetu w Aradzie „Aurel Vlaicu”.

Biblia zrozumiała dla każdego?

W rozdziale 11. Księgi Rodzaju czytamy: „I rzekł Pan: […] zstąpmy tam i pomieszajmy ich język, aby nikt nie rozumiał języka drugiego!ˮ.

Nieśmiertelny Zeus w Nowym Testamencie?

Znacie werset z Listu Pawła do Tytusa 1,12, który cytuje słowa Epimenidesa? W Biblii Ekumenicznej ten werset brzmi tak: „Powiedział ktoś z nich, ich własny prorok: Kreteńczycy zawsze kłamcy.” Epimenides, który sam był  Kreteńczykiem, mówi o Kreteńczykach, że są kłamcami. Czy Epimenides mówi prawdę o kłamiących Kreteńczykach czy może kłamie?

czytaj więcej