25/05/2021

UWAGA! Zmiana terminu wykładu dr hab. Joanny Lisek

Z przyczyn niezależnych od organizatorów MATW zmienił się termin wykładu “Od krytyki do idealizacji – obrazy sztetl (miasteczka żydowskiego) w literaturze jidyszWykład dr hab. Joanny Lisek odbędzie się 2 lipca, a nie 28 maja.

02lipUwaga: nowa dataTransmisja na żywoOd krytyki do idealizacji – obrazy sztetl (miasteczka żydowskiego) w literaturze jidyszWykład: dr hab. Joanna Lisek17:00 - 19:00 EWST Centrum Edukacyjne, ul. św. Jadwigi 12

Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację i zapraszamy na wykład w nowym terminie.

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Misja chrześcijańska na „grzbiecie bawoła”?

Nie ulega wątpliwości, iż fundamentalnym celem misji chrześcijańskiej jest dotarcie do możliwie jak największej liczby osób z Ewangelią, której centralną treścią jest osoba i dzieło Jezusa Chrystusa, jak również zakładanie lokalnych społeczności.

Zmartwychsprzątanie

Co roku, gdy nadchodzi wiosna, ruszamy do polerowania okien, robienia porządków po zimie, sprzątania wewnątrz i na zewnątrz naszych przybytków. Te działania niczym forsycje i krokusy dają nam znak, że domyka się kolejny cykl…nadchodzą Święta Wielkiej Nocy.

Czego nas uczy Zmartwychwstały? – wywiad z drem Kazimierzem Bemem

Dr Kazimierz Bem, wykładowca historii Kościoła w EWST mówi o pracy duszpasterskiej i akademickiej, o chrześcijańskiej wolności, miłości bliźniego i o tym co dla niego oznacza Zmartwychwstanie.

czytaj więcej