17/01/2021

Międzykulturowa Akademia Trzeciego Wieku 2021

Herezje, judaizm, różnorodność kulturowa, feminizm czy ekologia – to tylko niektóre tematy poruszane w wiosenno-letniej odsłonie zajęć w ramach Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku.

Mimo trudnej sytuacji MATW rozpoczęła kolejny semestr zajęć. Od połowy stycznia do początku lipca spotykamy się przynajmniej dwa razy w miesiącu.

Międzykulturowa Akademia Trzeciego Wieku

Semestr wiosenno-letni 2021 upłynie pod znakiem różnorodności. Wraz ze słuchaczami będziemy wędrować od czasów starożytnych do tego, co nas czeka w przyszłości, będziemy przyglądać się różnym zjawiskom kulturowym, społecznym i religijnym. Spróbujemy też wspólnie poszukać odpowiedzi dotyczących współczesnych problemów naszego świata. Coś dla siebie znajda zarówno osoby pragnące poznawać innych kultur czy religii jak też zainteresowane takimi kwestiami jak ochrona środowiska, wolontariat czy etyczne podróżowanie. Nie zabraknie też okazji do spotkania ze sztuką – w tym semestrze przewidzieliśmy m.in. dyskusje o filmach i teatrze.

Wiele tematów poruszamy na wyraźne życzenie uczestników dotychczasowych zajęć. Jednak oprócz wykładowców doskonale znanych już słuchaczom MATW, pojawią się nowe osoby i nowe fascynujące przestrzenie nauki oraz kultury.

Zobacz pełny program MATW na semestr wiosna-lato 2021

Na razie w dalszym ciągu będziemy spotykać się w formule online, choć niecierpliwie czekamy już na powrót do wykładów w budynku EWST.

Wszystkie spotkania, które odbyły się do tej pory w ramach MATW online można obejrzeć tu:

Filmy

Słuchaczom, którzy mają trudności z odtworzeniem wykładów, postaramy się zapewnić możliwość obejrzenia ich w siedzibie EWST, gdy tylko pozwoli na to sytuacja związana z zagrożeniem epidemicznym. Tych, którzy chcieliby dołączyć do aktywnego udziału w spotkaniach w kolejnym semestrze, zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu pokazującego, w jaki sposób można to zrobić.

 

 

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej