17/01/2021

Międzykulturowa Akademia Trzeciego Wieku 2021

Herezje, judaizm, różnorodność kulturowa, feminizm czy ekologia – to tylko niektóre tematy poruszane w wiosenno-letniej odsłonie zajęć w ramach Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku.

Mimo trudnej sytuacji MATW rozpoczęła kolejny semestr zajęć. Od połowy stycznia do początku lipca spotykamy się przynajmniej dwa razy w miesiącu.

Międzykulturowa Akademia Trzeciego Wieku

Semestr wiosenno-letni 2021 upłynie pod znakiem różnorodności. Wraz ze słuchaczami będziemy wędrować od czasów starożytnych do tego, co nas czeka w przyszłości, będziemy przyglądać się różnym zjawiskom kulturowym, społecznym i religijnym. Spróbujemy też wspólnie poszukać odpowiedzi dotyczących współczesnych problemów naszego świata. Coś dla siebie znajda zarówno osoby pragnące poznawać innych kultur czy religii jak też zainteresowane takimi kwestiami jak ochrona środowiska, wolontariat czy etyczne podróżowanie. Nie zabraknie też okazji do spotkania ze sztuką – w tym semestrze przewidzieliśmy m.in. dyskusje o filmach i teatrze.

Wiele tematów poruszamy na wyraźne życzenie uczestników dotychczasowych zajęć. Jednak oprócz wykładowców doskonale znanych już słuchaczom MATW, pojawią się nowe osoby i nowe fascynujące przestrzenie nauki oraz kultury.

Zobacz pełny program MATW na semestr wiosna-lato 2021

Na razie w dalszym ciągu będziemy spotykać się w formule online, choć niecierpliwie czekamy już na powrót do wykładów w budynku EWST.

Wszystkie spotkania, które odbyły się do tej pory w ramach MATW online można obejrzeć tu:

Filmy

Słuchaczom, którzy mają trudności z odtworzeniem wykładów, postaramy się zapewnić możliwość obejrzenia ich w siedzibie EWST, gdy tylko pozwoli na to sytuacja związana z zagrożeniem epidemicznym. Tych, którzy chcieliby dołączyć do aktywnego udziału w spotkaniach w kolejnym semestrze, zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu pokazującego, w jaki sposób można to zrobić.

 

 

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Czym są i w jaki sposób istnieją wartości? Rekolekcje Ingardenowskie

W rozdziale 11. Księgi Rodzaju czytamy: „I rzekł Pan: […] zstąpmy tam i pomieszajmy ich język, aby nikt nie rozumiał języka drugiego!ˮ.

Ewangelikalizm wobec homoseksualizmu

Niniejszy artykuł ma na celu przybliżenie Czytelnikom stanowiska ewangelikalnych chrześcijan, zwłaszcza polskich, wobec zjawiska homoseksualizmu.

Aborcja i eutanazja w refleksji ewangelikalnej

Kiedy zaczyna się życie ludzkie? Czy może nadejść moment, gdy już nie warto żyć? Czy życie jest wartością samą w sobie, czy raczej środkiem do innych celów? Kto ma prawo o tym zadecydować?

czytaj więcej