19/05/2020

#ZOSTAŃWDOMU i zapisz się na studia w EWST!

Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisywania się na rozmowy kwalifikacyjne w Ewangelikalnej Wyższej Szkole Teologicznej w roku akademickim 2020/2021. Terminy rozmów nie zmieniły się,  a w czasie epidemii będą się one odbywały online.

W związku z obecną sytuacją i w trosce o bezpieczeństwo kandydatów na studia oraz naszych pracowników władze Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej postanowiły zmienić formę rekrutacji na studia licencjackie 2020/2021. W czasie epidemii wszystkie rozmowy kwalifikacyjne będą odbywać się online. Po zakończeniu tego stanu rozmowa może odbyć się online lub w siedzibie EWST. Dokładne godziny (a w miarę potrzeby także daty) rozmów będą uzgadniane indywidualnie z kandydatami.

Rozmowy kwalifikacyjne nie sprawdzają teologicznej wiedzy – pozwalają na zapoznanie się z kandydatem, porozmawianie o jego pasjach, planach, wsłuchanie się w jego potrzeby związane z rozwojem.

Osoby, które są zainteresowane studiami w EWST serdecznie zapraszamy do zapisania sie na rozmowę w jednym z podanych niżej terminów:

Serdecznie zapraszamy też do uczestniczenia w otwartych zajęciach online – szczegóły można znaleźć w naszym kalendarzu.

Zapytania dotyczące rozmów oraz informacji na temat studiów prosimy kierować na adres rekrutacja@ewst.pl.

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Ewangelikalizm a społeczeństwo obywatelskie

Ewangelikalizm nie jest wolny od wyzwań związanych z funkcjonowaniem we współczesnym  społeczeństwie obywatelskim – pisze prof. Wojciech Szczerba. Artykuł „Evangelical Protestantism and Civil Society – An outline” został opublikowany w  książce „Reformation 500. Cultural and Social Impact of the Protestant Reformation 1517–2017”, która ukazała się w języku angielskim, nakładem wydawnictwa Uniwersytetu w Aradzie „Aurel Vlaicu”.

…jeszcze tylko chwila…

Popatrzmy na Chrystusa, jego śmierć i zmartwychwstanie. Oto dar, praktyczny wyraz niczym nie zasłużonego miłosierdzia Boga. Oto skarb, dla którego warto stracić wszystko, by go posiąść. Oto nadzieja która nigdy nie przeminie, dziedzictwo, które nigdy nie zwiędnie, zbawienie, które już czeka gotowe, … jeszcze tylko chwilę trzeba wytrwać, by go doświadczyć…

Nieśmiertelny Zeus w Nowym Testamencie?

Znacie werset z Listu Pawła do Tytusa 1,12, który cytuje słowa Epimenidesa? W Biblii Ekumenicznej ten werset brzmi tak: „Powiedział ktoś z nich, ich własny prorok: Kreteńczycy zawsze kłamcy.” Epimenides, który sam był  Kreteńczykiem, mówi o Kreteńczykach, że są kłamcami. Czy Epimenides mówi prawdę o kłamiących Kreteńczykach czy może kłamie?

czytaj więcej