10/05/2020

Rozpoczęły się zajęcia MATW online

Wszystko przenosi się do sieci. Również zajęcia dla Seniorów w EWST będą się odbywały w taki właśnie sposób. Za nami pierwsze organizacyjne spotkania, przed nami “regularne” wykłady Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku oraz zajęcia językowe.

Ubiegłotygodniowe spotkania miały charakter organizacyjno-edukacyjny. Podczas nich wyjaśnialiśmy jak brać aktywny udział w zajęciach, jakich używać narzędzi.

Równocześnie planujemy przenoszenie do sieci nadchodzących wykładów MATW (oraz przynajmniej części tych, które nie odbyły się z powodu ograniczeń związanych ze stanem epidemii). Już w najbliższy piątek – zgodnie z pierwotnym planem – odbędzie się wykład dra Sławomira Torbusa.

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że dla uczestników Międzykulturowej Akademii obecna sytuacja jest z wielu względów wyjątkowo trudna i tak samo jak oni, my także tęsknimy za osobistym spotkaniem przy kawie, ciastkach i gorących dyskusjach. Mamy nadzieje, że już niedługo przynajmniej w jakimś stopniu uda się przywrócić naszą ponad 10-letnią tradycję. Nie chcemy jednak tylko czekać na “lepsze czasy” – cieszymy się z każdej formy bycia z Wami i postaramy się by te spotkania online choć trochę zmniejszyły izolację.

Zapraszamy też osoby, które do tej pory nie uczestniczyły w zajęciach MATW. Wstęp na nie jest wolny!

EWST oferuje indywidualną zdalną pomoc w konfiguracji niezbędnej do uczestniczenia w spotkaniach online. Prosimy o kontakt pod adresem matw@ewst.pl lub telefoniczny +48 791270216. Przygotowaliśmy także krótkie instrukcje:

Jak korzystać z ZOOM za pomocą przeglądarki?

Jak założyć konto pocztowe w GOOGLE?

Wydrukowaną wersje instrukcji można odebrać w recepcji EWST w dni powszednie do godz. 16:00.

Zobacz film:

Zajęcia w ramach MATW można także będzie śledzić na żywo na kanale EWST w serwisie Youtube, pod adresem: https://www.youtube.com/c/EWSTpl

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Aborcja i eutanazja w refleksji ewangelikalnej

Kiedy zaczyna się życie ludzkie? Czy może nadejść moment, gdy już nie warto żyć? Czy życie jest wartością samą w sobie, czy raczej środkiem do innych celów? Kto ma prawo o tym zadecydować?

Chrześcijanie ewangelikalni wobec Starego Testamentu

Stary Testament był Biblią zarówno Jezusa, apostołów, jak i autorów Nowego Testamentu. Czytając Ewangelie, Listy i Objawienie Jana, można zaobserwować, że ich autorzy odnosili się do wielu fragmentów w Starym Testamencie, aby uzyskać poparcie dla swoich twierdzeń dotyczących Jezusa.

Reformacyjne korzenie ewangelikalizmu

Ewangelikalizm jest pojęciem problematycznym we współczesnym, zachodnim świecie, szczególnie w kontekście polskim.

czytaj więcej