24/04/2020

EWST ONLINE: Otwarte zajęcia w Ewangelikalnej Wyższej Szkole Teologicznej

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na otwarte zajęcia online. Rozpoczęliśmy cykl wykładów, warsztatów i dyskusji pod wspólnym hasłem “Człowiek. Wiara. Wiedza.”

Obecna sytuacja to wyzwania ale także możliwości. Postanowiliśmy zatem wykorzystać narzędzia, których używamy obecnie do prowadzenia zajęć ze studentami, by stworzyć program pod wspólnym hasłem „EWST online”. W jego ramach wykładowcy Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej oraz zaproszeni goście będą prowadzic zróżnicowane tematycznie otwarte dla każdego zajęcia.

Część spotkań będzie odbywała się w trakcie zjazdów naszych studentów. Uczestnicy będą mogli zatem nie tylko posłuchać wykładów czy podyskutować z prowadzącym, ale także poczuć atmosferę, jaka panuje w EWST, nawiązać kontakt z wykładowcami i studentami i spojrzeć „od środka” na studia teologiczne.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane teologią, pogłębianiem swojej wiedzy w dziedzinach nauk humanistycznych i społecznych czy po prostu zachęcone tematami poszczególnych zajęć. Wstęp jest wolny, wymaga jedynie rejestracji, po której do uczestników zostanie przesłany link do spotkania na popularnej platformie ZOOM, wraz z krótką instrukcją oraz kontaktem do osoby, która w razie potrzeby udzieli wsparcia technicznego. Część spotkań będzie także transmitowana na żywo na Facebooku oraz pojawi się w postaci nagrań na naszej stronie i na kanale Youtube.

Już niedługo pojawią się kolejne propozycje zajęć – zapraszamy do śledzenia naszej strony www oraz strony na FB.

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Aborcja i eutanazja w refleksji ewangelikalnej

Kiedy zaczyna się życie ludzkie? Czy może nadejść moment, gdy już nie warto żyć? Czy życie jest wartością samą w sobie, czy raczej środkiem do innych celów? Kto ma prawo o tym zadecydować?

Chrześcijanie ewangelikalni wobec Starego Testamentu

Stary Testament był Biblią zarówno Jezusa, apostołów, jak i autorów Nowego Testamentu. Czytając Ewangelie, Listy i Objawienie Jana, można zaobserwować, że ich autorzy odnosili się do wielu fragmentów w Starym Testamencie, aby uzyskać poparcie dla swoich twierdzeń dotyczących Jezusa.

Reformacyjne korzenie ewangelikalizmu

Ewangelikalizm jest pojęciem problematycznym we współczesnym, zachodnim świecie, szczególnie w kontekście polskim.

czytaj więcej