24/04/2020

EWST ONLINE: Otwarte zajęcia w Ewangelikalnej Wyższej Szkole Teologicznej

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na otwarte zajęcia online. Rozpoczęliśmy cykl wykładów, warsztatów i dyskusji pod wspólnym hasłem „Człowiek. Wiara. Wiedza.”

Obecna sytuacja to wyzwania ale także możliwości. Postanowiliśmy zatem wykorzystać narzędzia, których używamy obecnie do prowadzenia zajęć ze studentami, by stworzyć program pod wspólnym hasłem „EWST online”. W jego ramach wykładowcy Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej oraz zaproszeni goście będą prowadzic zróżnicowane tematycznie otwarte dla każdego zajęcia.

Część spotkań będzie odbywała się w trakcie zjazdów naszych studentów. Uczestnicy będą mogli zatem nie tylko posłuchać wykładów czy podyskutować z prowadzącym, ale także poczuć atmosferę, jaka panuje w EWST, nawiązać kontakt z wykładowcami i studentami i spojrzeć „od środka” na studia teologiczne.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane teologią, pogłębianiem swojej wiedzy w dziedzinach nauk humanistycznych i społecznych czy po prostu zachęcone tematami poszczególnych zajęć. Wstęp jest wolny, wymaga jedynie rejestracji, po której do uczestników zostanie przesłany link do spotkania na popularnej platformie ZOOM, wraz z krótką instrukcją oraz kontaktem do osoby, która w razie potrzeby udzieli wsparcia technicznego. Część spotkań będzie także transmitowana na żywo na Facebooku oraz pojawi się w postaci nagrań na naszej stronie i na kanale Youtube.

Już niedługo pojawią się kolejne propozycje zajęć – zapraszamy do śledzenia naszej strony www oraz strony na FB.

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Ewangelikalizm a społeczeństwo obywatelskie

Ewangelikalizm nie jest wolny od wyzwań związanych z funkcjonowaniem we współczesnym  społeczeństwie obywatelskim – pisze prof. Wojciech Szczerba. Artykuł „Evangelical Protestantism and Civil Society – An outline” został opublikowany w  książce „Reformation 500. Cultural and Social Impact of the Protestant Reformation 1517–2017”, która ukazała się w języku angielskim, nakładem wydawnictwa Uniwersytetu w Aradzie „Aurel Vlaicu”.

…jeszcze tylko chwila…

Popatrzmy na Chrystusa, jego śmierć i zmartwychwstanie. Oto dar, praktyczny wyraz niczym nie zasłużonego miłosierdzia Boga. Oto skarb, dla którego warto stracić wszystko, by go posiąść. Oto nadzieja która nigdy nie przeminie, dziedzictwo, które nigdy nie zwiędnie, zbawienie, które już czeka gotowe, … jeszcze tylko chwilę trzeba wytrwać, by go doświadczyć…

Nieśmiertelny Zeus w Nowym Testamencie?

Znacie werset z Listu Pawła do Tytusa 1,12, który cytuje słowa Epimenidesa? W Biblii Ekumenicznej ten werset brzmi tak: „Powiedział ktoś z nich, ich własny prorok: Kreteńczycy zawsze kłamcy.” Epimenides, który sam był  Kreteńczykiem, mówi o Kreteńczykach, że są kłamcami. Czy Epimenides mówi prawdę o kłamiących Kreteńczykach czy może kłamie?

czytaj więcej