17/04/2020

#BibleStudyApps Bible.org

#BibleStudyApps
Bible.org
https://bible.org/

To jest najprawdopodobniej największa w sieci biblioteka internetowa bezpłatny oferująca dostęp do ponad 20 tysięcy artykułów, wprowadzeń do poszczególnych ksiąg ST i NT, nagranych wykładów tematycznych, konspektów wykładów i kursów akademickich. W większości autorami tekstów są profesorowie, doktoranci i studenci Dallas Theological Seminary oraz Capitol Hill Baptist Church.

Po wybraniu w sekcji „Study” i danej księgi biblijnej, mamy dostęp do wszystkich materiałów dotyczących danej księgi, uporządkowanych w sekcjach:
+ wprowadzenia;
+ wykłady objaśniające księgę i jej części;
+ duchowość biblijna;
+ Biblia z punktu widzenia kobiet;
+ Biblia z punktu widzenia dzieci;
+ artykuły naukowe.

 

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

…jeszcze tylko chwila…

Popatrzmy na Chrystusa, jego śmierć i zmartwychwstanie. Oto dar, praktyczny wyraz niczym nie zasłużonego miłosierdzia Boga. Oto skarb, dla którego warto stracić wszystko, by go posiąść. Oto nadzieja która nigdy nie przeminie, dziedzictwo, które nigdy nie zwiędnie, zbawienie, które już czeka gotowe, … jeszcze tylko chwilę trzeba wytrwać, by go doświadczyć…

Nieśmiertelny Zeus w Nowym Testamencie?

Znacie werset z Listu Pawła do Tytusa 1,12, który cytuje słowa Epimenidesa? W Biblii Ekumenicznej ten werset brzmi tak: „Powiedział ktoś z nich, ich własny prorok: Kreteńczycy zawsze kłamcy.” Epimenides, który sam był  Kreteńczykiem, mówi o Kreteńczykach, że są kłamcami. Czy Epimenides mówi prawdę o kłamiących Kreteńczykach czy może kłamie?

Czy filozofia może nam pomóc w zbliżeniu do Boga?

Czy filozofia może nam jakoś pomóc w zbliżeniu się do Tego, Co Ostateczne, Nieskończone i Nieuwarunkowane, a co w ramach naszej tradycji religijnej nazywamy „Bogiemˮ? Tak, ale nie w taki prosty i bezpośredni sposób, jak to się niektórym wydaje…

czytaj więcej