21/02/2020

Zapraszamy na marcowe spotkania autorskie!

W marcu w EWST odbędą się spotkania z dwoma wyjątkowymi autorkami – Magdaleną Wołochowicz i Magdą Bębenek. Serdecznie zapraszamy!

Magdalena Wołochowicz w 2018 założyła Fundację “Żyj Pełnią Życia”. Poprzez m.in. artykuły, warsztaty, prelekcje i konferencje inspiruje młode pokolenie do życia pełnego radości i pasji.

Od wielu lat jest także bardzo aktywnie zaangażowana w działania Fundacji Misja Służby Rodzinie, prowadzonej przez jej rodziców Mariolę i Piotra Wołochowiczów od 1992 roku.

O jej działalności i książkach będzie można porozmawiać z autorką już 14 marca o godz. 18.00.

Magda Bębenek jest absolwentką japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała m.in. w Indiach, Belgii i na Hawajach, odwiedziła kilkadziesiąt krajów na czterech kontynentach. Zainicjowała projekty takie jak „Przedsiębiorczy Autor” i „24h Kobiecości”, a obecnie współprowadzi „Las w Nas” i rozwija działania na rzecz zaangażowania ekologicznego oraz społecznego.

W 2014 roku została nagrodzona tytułem Ambasadorki Przedsiębiorczości Kobiet 2014, w 2018 roku Dziewczyny Roku magazynu Glamour, a National Geographic nominował „Las w Nas” do nagrody Travelerów 2019 w kategorii „Społeczna inicjatywa roku”. W swoich działaniach skupia się na szeroko rozumianym powrocie do natury: swojej, innych i świata przyrody.

Z Magdą będzie można spotkać się 28 marca o godzinie 18.00.

Obie autorki będą także gośćmi nowego projektu Instytutu Rozwoju Kościoła – Szkoła Mówczyń.

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Ewangelikalizm a społeczeństwo obywatelskie

Ewangelikalizm nie jest wolny od wyzwań związanych z funkcjonowaniem we współczesnym  społeczeństwie obywatelskim – pisze prof. Wojciech Szczerba. Artykuł „Evangelical Protestantism and Civil Society – An outline” został opublikowany w  książce „Reformation 500. Cultural and Social Impact of the Protestant Reformation 1517–2017”, która ukazała się w języku angielskim, nakładem wydawnictwa Uniwersytetu w Aradzie „Aurel Vlaicu”.

…jeszcze tylko chwila…

Popatrzmy na Chrystusa, jego śmierć i zmartwychwstanie. Oto dar, praktyczny wyraz niczym nie zasłużonego miłosierdzia Boga. Oto skarb, dla którego warto stracić wszystko, by go posiąść. Oto nadzieja która nigdy nie przeminie, dziedzictwo, które nigdy nie zwiędnie, zbawienie, które już czeka gotowe, … jeszcze tylko chwilę trzeba wytrwać, by go doświadczyć…

Nieśmiertelny Zeus w Nowym Testamencie?

Znacie werset z Listu Pawła do Tytusa 1,12, który cytuje słowa Epimenidesa? W Biblii Ekumenicznej ten werset brzmi tak: „Powiedział ktoś z nich, ich własny prorok: Kreteńczycy zawsze kłamcy.” Epimenides, który sam był  Kreteńczykiem, mówi o Kreteńczykach, że są kłamcami. Czy Epimenides mówi prawdę o kłamiących Kreteńczykach czy może kłamie?

czytaj więcej