08/02/2020

Nowe projekty Instytutu Rozwoju Kościoła

Już w marcu ruszają nowe projekty Instytutu Rozwoju Kościoła – Szkoła Mówczyń oraz kurs „Jak skutecznie pomagać”.

Sukces kolejnych edycji Szkoły Mówców sprawił, że zdecydowaliśmy się na zaproponowanie kursu dedykowanego kobietom. Projekt Szkoła Mówczyń kierujemy do kobiet, których działalność społeczna, zawodowa oraz służba w kościele uwzględnia wystąpienia publiczne.

W ramach kursu odbędą się spotkania warsztatowe w trzy kolejne soboty. Na uczestniczki czekają zajęcia typowo „techniczne”, ale także poznawanie metod autoprezentacji, czy panowania nad stresem. Atutem kursu jest możliwość spotkania się z gośćmi specjalnymi. Zaprosiliśmy do współprowadzenia zajęć trzy doświadczone w publicznych występach kobiety – śpiewaczkę operową Joannę Klisowską, podróżniczkę, działaczkę ekologiczną, autorkę książek Magdę Bębenek oraz vlogerkę, pisarkę chrześcijańską i założycielkę Fundacji „Żyć pełnią życia” Magdalenę Wołochowicz.

Drugim ze startujących w marcu projektów IRK są praktyczne warsztaty „Jak skutecznie pomagać?”.  Podczas zajęć chcemy wyposażyć uczestników w praktyczne  narzędzia, przydatne w kontakcie i regularnej pomocy osobom dotkniętym życiowymi wyzwaniami. Każdy z sobotnich bloków zajęciowych został poświęcony innemu tematowi (pomoc osobom starszym, bezdomność, depresja). Uczestnicy mogą zatem zapisać się na pełny blok trzech zajęć,albo tylko na wybrany temat.

Spotkania w ramach obu projektów rozpoczynają się 14 marca. Szczegóły oraz dokładny program i informacje na temat Szkoły Mówczyń i warsztatów „Jak skutecznie pomagać” można znaleźć na stronie Instytutu Rozwoju Kościoła oraz na Facebooku.

W przypadku każdego z kursów warunkiem udziału w zajęciach jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz dokonanie opłaty.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

…jeszcze tylko chwila…

Popatrzmy na Chrystusa, jego śmierć i zmartwychwstanie. Oto dar, praktyczny wyraz niczym nie zasłużonego miłosierdzia Boga. Oto skarb, dla którego warto stracić wszystko, by go posiąść. Oto nadzieja która nigdy nie przeminie, dziedzictwo, które nigdy nie zwiędnie, zbawienie, które już czeka gotowe, … jeszcze tylko chwilę trzeba wytrwać, by go doświadczyć…

Nieśmiertelny Zeus w Nowym Testamencie?

Znacie werset z Listu Pawła do Tytusa 1,12, który cytuje słowa Epimenidesa? W Biblii Ekumenicznej ten werset brzmi tak: „Powiedział ktoś z nich, ich własny prorok: Kreteńczycy zawsze kłamcy.” Epimenides, który sam był  Kreteńczykiem, mówi o Kreteńczykach, że są kłamcami. Czy Epimenides mówi prawdę o kłamiących Kreteńczykach czy może kłamie?

Czy filozofia może nam pomóc w zbliżeniu do Boga?

Czy filozofia może nam jakoś pomóc w zbliżeniu się do Tego, Co Ostateczne, Nieskończone i Nieuwarunkowane, a co w ramach naszej tradycji religijnej nazywamy „Bogiemˮ? Tak, ale nie w taki prosty i bezpośredni sposób, jak to się niektórym wydaje…

czytaj więcej