15/01/2020

Międzykulturowa Akademia Trzeciego Wieku – startuje I semestr 2020 roku

Z ogromną przyjemnością informujemy, że już 31 stycznia rozpoczyna się kolejny semestr działalności Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku.

Najbliższy semestr w  MATW będzie obfitował w bardzo ciekawe wykłady o zróżnicowanej tematyce. Oprócz znanych już uczestnikom prowadzących pojawią się nowe osoby i nowe tematy z zakresu psychologii, kulturoznawstwa, religioznawstwa, teologii, filozofii czy historii sztuki, ale także gospodarki, marketingu, ekologii czy… energetyki.

Serię spotkań w 2020 roku rozpocznie wykład prof. Wojciecha Szczerby, stanowiący również początek cyklu „Wielcy myśliciele ludzkości”, poświęconego wybitnym filozofom. Rektor EWST przedstawi postać znanego wszystkim Sokratesa, próbując zmierzyć się z pytaniem od dawna nurtującym badaczy – czy starożytny myśliciel rzeczywiście istniał?

Nie zabraknie także współczesnych tematów i problemów. Podczas spotkań będziemy rozmawiać na przykład na temat rasizmu, równouprawnienia i dyskryminacji, ofert dedykowanych Seniorom czy energii jądrowej. Zaplanowaliśmy też wykłady związane z charakterem samej Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej – poświęcone duchowości, religii czy różnym zagadnieniom teologicznym.

Najnowszy projekt MATW otrzymał wysoką notę w konkursie “Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021” organizowanym przez Wydział Partycypacji Społecznej UM Wrocławia I tym samym uzyskał środki potrzebne do funkcjonowania.

W ciągu 10 lat przy Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku powstało środowisko osób ciekawych świata, nie bojących się trudnych problemów, umiejących dyskutować ze sobą nawzajem i „pięknie się różnić”. Pozwala nam to na wybór tematów czasem trudnych i wymagających, ale zawsze zachęcających do refleksji i konfrontacji z własnymi przekonaniami. Nasi słuchacze to ludzie o ogromnym doświadczeniu życiowym i dużej wrażliwości społecznej – dzięki nim możemy rozwijać projekt MATW w tak ambitny sposób – podkreśla dr Monika Humeniuk, koordynatorka projektu.

Przypominamy, że wstęp na wszystkie wykłady jest wolny i nie wymaga dodatkowych zapisów.

W ramach MATW realizowane są również zajęcia językowe. W najbliższym czasie rozpoczniemy także zupełnie nowy projekt – warsztaty arteterapii dla seniorów. Szczegóły podamy już niebawem.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projektach MATW wszystkich chętnych.

 

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Aborcja i eutanazja w refleksji ewangelikalnej

Kiedy zaczyna się życie ludzkie? Czy może nadejść moment, gdy już nie warto żyć? Czy życie jest wartością samą w sobie, czy raczej środkiem do innych celów? Kto ma prawo o tym zadecydować?

Chrześcijanie ewangelikalni wobec Starego Testamentu

Stary Testament był Biblią zarówno Jezusa, apostołów, jak i autorów Nowego Testamentu. Czytając Ewangelie, Listy i Objawienie Jana, można zaobserwować, że ich autorzy odnosili się do wielu fragmentów w Starym Testamencie, aby uzyskać poparcie dla swoich twierdzeń dotyczących Jezusa.

Reformacyjne korzenie ewangelikalizmu

Ewangelikalizm jest pojęciem problematycznym we współczesnym, zachodnim świecie, szczególnie w kontekście polskim.

czytaj więcej