14/12/2019

Przerwa świąteczno-noworoczna w EWST

Biblioteka, Dziekanat oraz pozostałe biura Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej będą nieczynne w okresie świąteczno – noworocznym.

W dniach 19 grudnia 2019 – 7 stycznia 2020 Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna będzie działać według poniższego planu:

  • Biblioteka będzie zamknięta w dniach 23 grudnia – 6 stycznia.
  • Dziekanat będzie zamknięty od 19 grudnia do 6 stycznia.
  • Od 23 grudnia do 1 stycznia zamknięty będzie cały budynek – siedziba Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej; nie będą czynne żadne biura i nie będą odbywały się konsultacje wykładowców.
  • 7 stycznia odbywa się wewnętrzne szkolenie kadry – kontakt z poszczególnymi biurami lub pracownikami  może być utrudniony.

Od 8 stycznia 2020 roku wszystkie jednostki będą czynne w zwykłych godzinach pracy.

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Ewangelikalizm a społeczeństwo obywatelskie

Ewangelikalizm nie jest wolny od wyzwań związanych z funkcjonowaniem we współczesnym  społeczeństwie obywatelskim – pisze prof. Wojciech Szczerba. Artykuł „Evangelical Protestantism and Civil Society – An outline” został opublikowany w  książce „Reformation 500. Cultural and Social Impact of the Protestant Reformation 1517–2017”, która ukazała się w języku angielskim, nakładem wydawnictwa Uniwersytetu w Aradzie „Aurel Vlaicu”.

…jeszcze tylko chwila…

Popatrzmy na Chrystusa, jego śmierć i zmartwychwstanie. Oto dar, praktyczny wyraz niczym nie zasłużonego miłosierdzia Boga. Oto skarb, dla którego warto stracić wszystko, by go posiąść. Oto nadzieja która nigdy nie przeminie, dziedzictwo, które nigdy nie zwiędnie, zbawienie, które już czeka gotowe, … jeszcze tylko chwilę trzeba wytrwać, by go doświadczyć…

Nieśmiertelny Zeus w Nowym Testamencie?

Znacie werset z Listu Pawła do Tytusa 1,12, który cytuje słowa Epimenidesa? W Biblii Ekumenicznej ten werset brzmi tak: „Powiedział ktoś z nich, ich własny prorok: Kreteńczycy zawsze kłamcy.” Epimenides, który sam był  Kreteńczykiem, mówi o Kreteńczykach, że są kłamcami. Czy Epimenides mówi prawdę o kłamiących Kreteńczykach czy może kłamie?

czytaj więcej