14/12/2019

Przerwa świąteczno-noworoczna w EWST

Biblioteka, Dziekanat oraz pozostałe biura Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej będą nieczynne w okresie świąteczno – noworocznym.

W dniach 19 grudnia 2019 – 7 stycznia 2020 Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna będzie działać według poniższego planu:

  • Biblioteka będzie zamknięta w dniach 23 grudnia – 6 stycznia.
  • Dziekanat będzie zamknięty od 19 grudnia do 6 stycznia.
  • Od 23 grudnia do 1 stycznia zamknięty będzie cały budynek – siedziba Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej; nie będą czynne żadne biura i nie będą odbywały się konsultacje wykładowców.
  • 7 stycznia odbywa się wewnętrzne szkolenie kadry – kontakt z poszczególnymi biurami lub pracownikami  może być utrudniony.

Od 8 stycznia 2020 roku wszystkie jednostki będą czynne w zwykłych godzinach pracy.

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Aborcja i eutanazja w refleksji ewangelikalnej

Kiedy zaczyna się życie ludzkie? Czy może nadejść moment, gdy już nie warto żyć? Czy życie jest wartością samą w sobie, czy raczej środkiem do innych celów? Kto ma prawo o tym zadecydować?

Chrześcijanie ewangelikalni wobec Starego Testamentu

Stary Testament był Biblią zarówno Jezusa, apostołów, jak i autorów Nowego Testamentu. Czytając Ewangelie, Listy i Objawienie Jana, można zaobserwować, że ich autorzy odnosili się do wielu fragmentów w Starym Testamencie, aby uzyskać poparcie dla swoich twierdzeń dotyczących Jezusa.

Reformacyjne korzenie ewangelikalizmu

Ewangelikalizm jest pojęciem problematycznym we współczesnym, zachodnim świecie, szczególnie w kontekście polskim.

czytaj więcej