14/12/2019

Przerwa świąteczno-noworoczna w EWST

Biblioteka, Dziekanat oraz pozostałe biura Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej będą nieczynne w okresie świąteczno – noworocznym.

W dniach 19 grudnia 2019 – 7 stycznia 2020 Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna będzie działać według poniższego planu:

  • Biblioteka będzie zamknięta w dniach 23 grudnia – 6 stycznia.
  • Dziekanat będzie zamknięty od 19 grudnia do 6 stycznia.
  • Od 23 grudnia do 1 stycznia zamknięty będzie cały budynek – siedziba Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej; nie będą czynne żadne biura i nie będą odbywały się konsultacje wykładowców.
  • 7 stycznia odbywa się wewnętrzne szkolenie kadry – kontakt z poszczególnymi biurami lub pracownikami  może być utrudniony.

Od 8 stycznia 2020 roku wszystkie jednostki będą czynne w zwykłych godzinach pracy.

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Nieśmiertelny Zeus w Nowym Testamencie?

Znacie werset z Listu Pawła do Tytusa 1,12, który cytuje słowa Epimenidesa? W Biblii Ekumenicznej ten werset brzmi tak: „Powiedział ktoś z nich, ich własny prorok: Kreteńczycy zawsze kłamcy.” Epimenides, który sam był  Kreteńczykiem, mówi o Kreteńczykach, że są kłamcami. Czy Epimenides mówi prawdę o kłamiących Kreteńczykach czy może kłamie?

Czy filozofia może nam pomóc w zbliżeniu do Boga?

Czy filozofia może nam jakoś pomóc w zbliżeniu się do Tego, Co Ostateczne, Nieskończone i Nieuwarunkowane, a co w ramach naszej tradycji religijnej nazywamy „Bogiemˮ? Tak, ale nie w taki prosty i bezpośredni sposób, jak to się niektórym wydaje…

Pochwała uczniostwa

Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Dla mnie to drugi rok teologii na wrocławskiej EWST. Studia licencjackie po skończonych dawno temu dwóch magisterkach, studiach podyplomowych i wielu kursach dokształcających. Nie „robię” ich bynajmniej dla wpisu do CV. Cóż, chyba uprawiam promowaną dzisiaj mobilność edukacyjną przez całe życie także w okresie przedemerytalnym czyli 50 plus. A może […]

czytaj więcej