14/12/2019

Przerwa świąteczno-noworoczna w EWST

Biblioteka, Dziekanat oraz pozostałe biura Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej będą nieczynne w okresie świąteczno – noworocznym.

W dniach 19 grudnia 2019 – 7 stycznia 2020 Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna będzie działać według poniższego planu:

  • Biblioteka będzie zamknięta w dniach 23 grudnia – 6 stycznia.
  • Dziekanat będzie zamknięty od 19 grudnia do 6 stycznia.
  • Od 23 grudnia do 1 stycznia zamknięty będzie cały budynek – siedziba Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej; nie będą czynne żadne biura i nie będą odbywały się konsultacje wykładowców.
  • 7 stycznia odbywa się wewnętrzne szkolenie kadry – kontakt z poszczególnymi biurami lub pracownikami  może być utrudniony.

Od 8 stycznia 2020 roku wszystkie jednostki będą czynne w zwykłych godzinach pracy.

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Ewangelikalizm a społeczeństwo obywatelskie

Ewangelikalizm nie jest wolny od wyzwań związanych z funkcjonowaniem we współczesnym  społeczeństwie obywatelskim – pisze prof. Wojciech Szczerba. Artykuł “Evangelical Protestantism and Civil Society – An outline” został opublikowany w  książce „Reformation 500. Cultural and Social Impact of the Protestant Reformation 1517–2017”, która ukazała się w języku angielskim, nakładem wydawnictwa Uniwersytetu w Aradzie „Aurel Vlaicu”.

Biblia zrozumiała dla każdego?

W rozdziale 11. Księgi Rodzaju czytamy: „I rzekł Pan: […] zstąpmy tam i pomieszajmy ich język, aby nikt nie rozumiał języka drugiego!ˮ.

Nieśmiertelny Zeus w Nowym Testamencie?

Znacie werset z Listu Pawła do Tytusa 1,12, który cytuje słowa Epimenidesa? W Biblii Ekumenicznej ten werset brzmi tak: „Powiedział ktoś z nich, ich własny prorok: Kreteńczycy zawsze kłamcy.” Epimenides, który sam był  Kreteńczykiem, mówi o Kreteńczykach, że są kłamcami. Czy Epimenides mówi prawdę o kłamiących Kreteńczykach czy może kłamie?

czytaj więcej