03/12/2019

Podaruj rodzinie Kurzępów radość i nadzieję

Co roku przed świętami Bożego Narodzenia pracownicy i studenci EWST biorą udział w akcji charytatywnej. Jest to wyraz naszej praktycznej miłości do bliźniego i sposób na świętowanie Narodzenia naszego Zbawiciela. W tym roku z okazji zbliżających się świąt wybraliśmy wsparcie finansowe rodziny rodziny Kurzępów.

Jurek Kurzępa był studentem BST w latach 1992-1996, a jego żona Ania pracowała w sekretariacie naszej uczelni. Od dłuższego czasu rodzina Kurzępów zmaga się z trudną sytuacją, która jest następstwem powikłań po operacji oka Ani.

Rodzina potrzebuje pieniędzy między innymi na remont i wyposażenie mieszkania, które zakupili z myślą lepszej opiece nad Anią.

Mamy także prośbę do Was o udział w zbiórce i jej promowanie.

Zbiórka jest prowadzona zarówno przez Facebooka (https://www.facebook.com/donate/270937873835868/3490190917672688/), jak i poprzez platfornę JustGiving (https://www.justgiving.com/crowdfunding/kurzepowie), na której można bezpiecznie wpłacić wybraną kwotę za pomocą karty płatniczej, GooglePay lub Paypala (UWAGA: składka poprzez JustGiving jest prowadzona w funtach brytyjskich). Jeśli ktoś nie ma możliwości skorzystania z tych form, a chciałby przyłączyć się do zbiórki, prosimy o kontakt: pr@ewst.pl.

Koniecznie przeczytajcie opis sytuacji rodziny Kurzępów. Będziemy wdzięczni, jeśli wy również zechcecie wesprzeć tych wspaniałych ludzi!

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Ewangelikalizm a społeczeństwo obywatelskie

Ewangelikalizm nie jest wolny od wyzwań związanych z funkcjonowaniem we współczesnym  społeczeństwie obywatelskim – pisze prof. Wojciech Szczerba. Artykuł „Evangelical Protestantism and Civil Society – An outline” został opublikowany w  książce „Reformation 500. Cultural and Social Impact of the Protestant Reformation 1517–2017”, która ukazała się w języku angielskim, nakładem wydawnictwa Uniwersytetu w Aradzie „Aurel Vlaicu”.

…jeszcze tylko chwila…

Popatrzmy na Chrystusa, jego śmierć i zmartwychwstanie. Oto dar, praktyczny wyraz niczym nie zasłużonego miłosierdzia Boga. Oto skarb, dla którego warto stracić wszystko, by go posiąść. Oto nadzieja która nigdy nie przeminie, dziedzictwo, które nigdy nie zwiędnie, zbawienie, które już czeka gotowe, … jeszcze tylko chwilę trzeba wytrwać, by go doświadczyć…

Nieśmiertelny Zeus w Nowym Testamencie?

Znacie werset z Listu Pawła do Tytusa 1,12, który cytuje słowa Epimenidesa? W Biblii Ekumenicznej ten werset brzmi tak: „Powiedział ktoś z nich, ich własny prorok: Kreteńczycy zawsze kłamcy.” Epimenides, który sam był  Kreteńczykiem, mówi o Kreteńczykach, że są kłamcami. Czy Epimenides mówi prawdę o kłamiących Kreteńczykach czy może kłamie?

czytaj więcej