03/12/2019

Podaruj rodzinie Kurzępów radość i nadzieję

Co roku przed świętami Bożego Narodzenia pracownicy i studenci EWST biorą udział w akcji charytatywnej. Jest to wyraz naszej praktycznej miłości do bliźniego i sposób na świętowanie Narodzenia naszego Zbawiciela. W tym roku z okazji zbliżających się świąt wybraliśmy wsparcie finansowe rodziny rodziny Kurzępów.

Jurek Kurzępa był studentem BST w latach 1992-1996, a jego żona Ania pracowała w sekretariacie naszej uczelni. Od dłuższego czasu rodzina Kurzępów zmaga się z trudną sytuacją, która jest następstwem powikłań po operacji oka Ani.

Rodzina potrzebuje pieniędzy między innymi na remont i wyposażenie mieszkania, które zakupili z myślą lepszej opiece nad Anią.

Mamy także prośbę do Was o udział w zbiórce i jej promowanie.

Zbiórka jest prowadzona zarówno przez Facebooka (https://www.facebook.com/donate/270937873835868/3490190917672688/), jak i poprzez platfornę JustGiving (https://www.justgiving.com/crowdfunding/kurzepowie), na której można bezpiecznie wpłacić wybraną kwotę za pomocą karty płatniczej, GooglePay lub Paypala (UWAGA: składka poprzez JustGiving jest prowadzona w funtach brytyjskich). Jeśli ktoś nie ma możliwości skorzystania z tych form, a chciałby przyłączyć się do zbiórki, prosimy o kontakt: pr@ewst.pl.

Koniecznie przeczytajcie opis sytuacji rodziny Kurzępów. Będziemy wdzięczni, jeśli wy również zechcecie wesprzeć tych wspaniałych ludzi!

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Nieśmiertelny Zeus w Nowym Testamencie?

Znacie werset z Listu Pawła do Tytusa 1,12, który cytuje słowa Epimenidesa? W Biblii Ekumenicznej ten werset brzmi tak: „Powiedział ktoś z nich, ich własny prorok: Kreteńczycy zawsze kłamcy.” Epimenides, który sam był  Kreteńczykiem, mówi o Kreteńczykach, że są kłamcami. Czy Epimenides mówi prawdę o kłamiących Kreteńczykach czy może kłamie?

Czy filozofia może nam pomóc w zbliżeniu do Boga?

Czy filozofia może nam jakoś pomóc w zbliżeniu się do Tego, Co Ostateczne, Nieskończone i Nieuwarunkowane, a co w ramach naszej tradycji religijnej nazywamy „Bogiemˮ? Tak, ale nie w taki prosty i bezpośredni sposób, jak to się niektórym wydaje…

Pochwała uczniostwa

Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Dla mnie to drugi rok teologii na wrocławskiej EWST. Studia licencjackie po skończonych dawno temu dwóch magisterkach, studiach podyplomowych i wielu kursach dokształcających. Nie „robię” ich bynajmniej dla wpisu do CV. Cóż, chyba uprawiam promowaną dzisiaj mobilność edukacyjną przez całe życie także w okresie przedemerytalnym czyli 50 plus. A może […]

czytaj więcej