09/09/2019

Międzykulturowa Akademia Trzeciego Wieku zaprasza na jesienne spotkania

Już w piątek 13 września rozpoczyna się jesienno-zimowy cykl spotkań Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku. Różnorodne tematycznie wykłady, warsztaty kulturalne i spotkania z ciekawymi ludźmi – to wszystko czeka osoby, które zechcą dołączyć do grupy naszych słuchaczy.

Tematyka spotkań jest – jak zwykle – bardzo zróżnicowana. W tym sezonie słuchacze będą mogli między innymi poznać bliżej takie postaci jak św. Edyta Stein czy Feliks Mendelssohn-Bartholdy, dowiedzieć się czegoś na temat literatury jidysz, czy historii dramatu, a także podyskutować na temat stosunku człowieka do przyrody czy roli chrześcijaństwa we współczesnym świecie. W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki zaś będziemy rozmawiać na temat wielokrotnie nagradzanej powieści Olgi Tokarczuk „Bieguni”.

Jesienną ofertę Akademii uzupełniają dwa wydarzenia organizowane w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki oraz wrocławskich Dni Seniora. W piątek 20 września odbędą się międzypokoleniowe warsztaty ekologiczne „Ekologia – Boże równanie” oraz spektakl komediowy „Podwieczorek życia”.

Spotkania tej edycji MATW rozpoczną się od kolejnej edycji Niepokornego Klubu Filmowego. Tym razem będziemy rozmawiać o filmie „Imagine” w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego.

Na wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku obowiązuje wstęp wolny, nie trzeba się też na nie zapisywać. W tym sezonie zapisów wymaga jedynie spektakl. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszą ofertą – zarówno pojedynczymi spotkaniami jak i całym ich cyklem.

Zobacz pełny program MATW na sezon jesień / zima 2019 oraz informacje o wydarzeniach w ramach DFN i Dni Seniora
Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Nieśmiertelny Zeus w Nowym Testamencie?

Znacie werset z Listu Pawła do Tytusa 1,12, który cytuje słowa Epimenidesa? W Biblii Ekumenicznej ten werset brzmi tak: „Powiedział ktoś z nich, ich własny prorok: Kreteńczycy zawsze kłamcy.” Epimenides, który sam był  Kreteńczykiem, mówi o Kreteńczykach, że są kłamcami. Czy Epimenides mówi prawdę o kłamiących Kreteńczykach czy może kłamie?

Czy filozofia może nam pomóc w zbliżeniu do Boga?

Czy filozofia może nam jakoś pomóc w zbliżeniu się do Tego, Co Ostateczne, Nieskończone i Nieuwarunkowane, a co w ramach naszej tradycji religijnej nazywamy „Bogiemˮ? Tak, ale nie w taki prosty i bezpośredni sposób, jak to się niektórym wydaje…

Pochwała uczniostwa

Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Dla mnie to drugi rok teologii na wrocławskiej EWST. Studia licencjackie po skończonych dawno temu dwóch magisterkach, studiach podyplomowych i wielu kursach dokształcających. Nie „robię” ich bynajmniej dla wpisu do CV. Cóż, chyba uprawiam promowaną dzisiaj mobilność edukacyjną przez całe życie także w okresie przedemerytalnym czyli 50 plus. A może […]

czytaj więcej