04/08/2019

XXII Dolnośląski Festiwal Nauki i Dni Seniora 2019 w EWST

Coś dla ciała, coś dla ducha, dużo dla środowiska i bardzo wiele dobrej rozrywki – taki jest pomysł na spotkania, które odbędą się 20 września w EWST w ramach XXII DFN oraz Dni Seniora 2019.

Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna po raz kolejny bierze udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki oraz Dni Seniora. Przygotowany w tym roku program powiązany jest z wiodącym hasłem DFN „Między duchem a ciałem pośredniczy matematyka”.

Przed południem zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem ochrony środowiska i ekologicznego stylu życia na spotkanie pt. Ekologia – Boże równanie. Ekologiczny „Okrągły stół”. W jego ramach zajmiemy się tematem, który powinien być bliski każdemu człowiekowi.

Krucha równowaga ekologiczna Ziemi jest swego rodzaju równaniem, w którym wprowadzenie niewłaściwych zmiennych może skutkować katastrofą. Podczas spotkania chcemy na różny sposób pokazać jaki wpływ mają działania człowieka na tę równowagę i co możemy zrobić tu i teraz, by zadbać o zachowanie równowagi ekologicznej.

W jego ramach przewidujemy międzypokoleniowe warsztaty ekologiczne i panel dyskusyjny pod hasłem „Ekologiczny Okrągły Stół”, z udziałem przedstawicieli organizacji ekologicznych, instytucji miejskich i państwowych, organizacji pozarządowych, młodzieży i seniorów.

Efektem naszego spotkania będą dobre praktyki dla osób indywidualnych / gospodarstw domowych, instytucji i firm oraz dla miasta.

Zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny!

20wrzPolecamyEkologia - Boże równanieEkologiczny "Okrągły Stół"11:00 - 15:00 EWST Centrum Edukacyjne, ul. św. Jadwigi 12


Wieczorem po raz kolejny będziemy gościć grupę „Mam teatr”, tym razem ze spektaklem komediowym „Podwieczorek życia”.

Co się dzieje gdy jesteśmy młodzi duchem a ciało dopada matematyka dat i liczb?   Na to pytanie postarają się znaleźć odpowiedź Marzanna Graff oraz Aleksander Mikołajczak. Gwarantowana dobra zabawa i mnóstwo tematów do reflekcji. 

Zapraszamy widzów w każdym wieku! Wstęp wolny po rejestracji na stronie www.ewst.pl/dfn2019

20wrzPolecamyPodwieczorek życia - spektakl komediowyMarzanna Graff i Aleksander Mikołajczak18:00 - 20:00 EWST Centrum Edukacyjne, ul. św. Jadwigi 12

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Nieśmiertelny Zeus w Nowym Testamencie?

Znacie werset z Listu Pawła do Tytusa 1,12, który cytuje słowa Epimenidesa? W Biblii Ekumenicznej ten werset brzmi tak: „Powiedział ktoś z nich, ich własny prorok: Kreteńczycy zawsze kłamcy.” Epimenides, który sam był  Kreteńczykiem, mówi o Kreteńczykach, że są kłamcami. Czy Epimenides mówi prawdę o kłamiących Kreteńczykach czy może kłamie?

Czy filozofia może nam pomóc w zbliżeniu do Boga?

Czy filozofia może nam jakoś pomóc w zbliżeniu się do Tego, Co Ostateczne, Nieskończone i Nieuwarunkowane, a co w ramach naszej tradycji religijnej nazywamy „Bogiemˮ? Tak, ale nie w taki prosty i bezpośredni sposób, jak to się niektórym wydaje…

Pochwała uczniostwa

Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Dla mnie to drugi rok teologii na wrocławskiej EWST. Studia licencjackie po skończonych dawno temu dwóch magisterkach, studiach podyplomowych i wielu kursach dokształcających. Nie „robię” ich bynajmniej dla wpisu do CV. Cóż, chyba uprawiam promowaną dzisiaj mobilność edukacyjną przez całe życie także w okresie przedemerytalnym czyli 50 plus. A może […]

czytaj więcej