28/06/2019

odzEWSTudenta VI/2019 – nowy numer Magazynu Studentów EWST

Tuż przed wakacjami ukazał się nowy numer Magazyn Studentów Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej „odzEWSTudenta”. Serdecznie zapraszamy do lektury.W najnowszej edycji studenckiego magazynu znajdziemy między innymi  rubrykę Życie i Wiara, a w niej refleksyjny artykuł poświęcony Psalmowi 103 („Błogosław, dusza moja, Panu…”).

Rubryka Punkt widzenia zawiera refleksję nad miejscem „odpoczynku” w życiu zawodowym („Pracoholizm versus szabat”). W części Misja kolejna refleksja, tym razem nad sensem „dawania” („Opowiastka”). W Felietonie – o więziach braterskich, duchowej geografii Kościoła („Gdzie jest moja ekklesia?).

Numer tradycyjnie już kończy rubryka Poznaj, a w niej wywiad z Dziekanem EWST, dr hab. Piotrem Lorkiem.

Całe wydanie magazynu jest dostępne na naszej stronie:

Magazyn Studentów Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej – VI 2019 – pobierz teraz

 

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Nieśmiertelny Zeus w Nowym Testamencie?

Znacie werset z Listu Pawła do Tytusa 1,12, który cytuje słowa Epimenidesa? W Biblii Ekumenicznej ten werset brzmi tak: „Powiedział ktoś z nich, ich własny prorok: Kreteńczycy zawsze kłamcy.” Epimenides, który sam był  Kreteńczykiem, mówi o Kreteńczykach, że są kłamcami. Czy Epimenides mówi prawdę o kłamiących Kreteńczykach czy może kłamie?

Czy filozofia może nam pomóc w zbliżeniu do Boga?

Czy filozofia może nam jakoś pomóc w zbliżeniu się do Tego, Co Ostateczne, Nieskończone i Nieuwarunkowane, a co w ramach naszej tradycji religijnej nazywamy „Bogiemˮ? Tak, ale nie w taki prosty i bezpośredni sposób, jak to się niektórym wydaje…

Pochwała uczniostwa

Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Dla mnie to drugi rok teologii na wrocławskiej EWST. Studia licencjackie po skończonych dawno temu dwóch magisterkach, studiach podyplomowych i wielu kursach dokształcających. Nie „robię” ich bynajmniej dla wpisu do CV. Cóż, chyba uprawiam promowaną dzisiaj mobilność edukacyjną przez całe życie także w okresie przedemerytalnym czyli 50 plus. A może […]

czytaj więcej