27/03/2019

IV Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa Teologów

Zapraszamy na IV Studencko-Doktorancką Konferencję Naukową Teologów Wrocław 2019.

Konferencja ma na celu prezentację wyników badań prowadzonych przez studentów, doktorantów i młodych teologów w obszarze teologii, religioznawstwa oraz nauk społecznych. Organizatorzy, wychodząc naprzeciw szerokim zainteresowaniom studentów, zamiast narzucania tematyki konferencji, wybrali cytat z Pisma Św., który może być dla prelegentów inspiracją: „A Bóg nadziei niech was napełni wszelką radością i pokojem w wierze, abyście dzięki mocy Ducha świętego obfitowali się w nadzieję.” (Rz. 15, 13 – Przekład Ekumeniczny).

Do udziału w konferencji serdecznie zapraszamy wszystkich studentów studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz doktorantów. Zgłoszenia z wypełnionym formularzem należy wysyłać na adres mailowy: konferencjateologiczna@gmail.com do dnia 7 kwietnia 2019 roku. Udział czynny i bierny w konferencji wiąże się z obowiązkiem uiszczenia opłaty na pokrycie kosztów organizacyjnych w kwocie 40 zł od osoby.

Organizatorzy: Samorząd Studentów Doktorantów Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej, Samorząd Studentów Wydziału Teologicznego ChAT, Samorząd Studentów EWST Wrocław, Koło Naukowe EWST, Komisja młodzieży Polskiej Rady Ekumenicznej.

Opiekunowie naukowi: dr hab. Kalina Wojciechowska, prof. ChAT i dr Joel Burnell, PhD.

Więcej informacji
Formularz zgłoszeniowy
Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Nieśmiertelny Zeus w Nowym Testamencie?

Znacie werset z Listu Pawła do Tytusa 1,12, który cytuje słowa Epimenidesa? W Biblii Ekumenicznej ten werset brzmi tak: „Powiedział ktoś z nich, ich własny prorok: Kreteńczycy zawsze kłamcy.” Epimenides, który sam był  Kreteńczykiem, mówi o Kreteńczykach, że są kłamcami. Czy Epimenides mówi prawdę o kłamiących Kreteńczykach czy może kłamie?

Czy filozofia może nam pomóc w zbliżeniu do Boga?

Czy filozofia może nam jakoś pomóc w zbliżeniu się do Tego, Co Ostateczne, Nieskończone i Nieuwarunkowane, a co w ramach naszej tradycji religijnej nazywamy „Bogiemˮ? Tak, ale nie w taki prosty i bezpośredni sposób, jak to się niektórym wydaje…

Pochwała uczniostwa

Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Dla mnie to drugi rok teologii na wrocławskiej EWST. Studia licencjackie po skończonych dawno temu dwóch magisterkach, studiach podyplomowych i wielu kursach dokształcających. Nie „robię” ich bynajmniej dla wpisu do CV. Cóż, chyba uprawiam promowaną dzisiaj mobilność edukacyjną przez całe życie także w okresie przedemerytalnym czyli 50 plus. A może […]

czytaj więcej