28/03/2019

Dziekan EWST mówcą na ProChrist 2019

ProChrist to wspólne głoszenie ewangelii przez Kościoły i zbory chrześcijańskie wywodzące się z różnych tradycji. To wspólne przedsięwzięcie ekumeniczne i międzynarodowe. W tym roku jednym z mówców jest prof. EWST dr hab Piotr Lorek, Dziekan naszej uczelni. Wieczory ProChrist 2019 pod hasłem „Niewiarygodne?” odbędą się 28–30 marca 2019 roku.

Dziekan EWST nagrał specjalne zaproszenia do udziału w ProChrist.

Wśród tegorocznych mówców znaleźli się także: pastor Leszek Czyż (Kościół Ewangelicko-Augsburski), dr Piotr Gąsiorowski (Ewangeliczny Kościół Metodystyczny), pastor Leszek Mocha (Kościół Zielonoświątkowy), ks. Ryszard Nowak (Kościół Rzymskokatolicki) oraz ks. Tomasz Pieczko (Kościół Ewangelicko-Reformowany).

ProChrist to dobra okazja do zastanowienia się nad wiarą w Boga i stawiania pytań o życie i jego sens, a także przestrzeń odkrywania tego, co niewiarygodne! To także szansa, żeby zaprosić do relacji z Jezusem Chrystusem, Słowem Bożym i z wierzącymi. W Polsce stało się znane przez kampanię ewangelizacyjną organizowaną w Niemczech, która od 1993 roku była transmitowana drogą satelitarną do ponad tysiąca miejscowości w 14 krajach Europy w tłumaczeniu na 16 języków, w tym także do naszego kraju. W roku 2008 po raz pierwszy ProChrist transmitowane była bezpośrednio z Polski z katowickiego Spodka.

Głównym miejscem spotkań będzie Bielskie Centrum Kultury (BCK), skąd prowadzona będzie transmisja internetowa on line do różnych miejsc w całej Polsce. Na miejscu program będzie rozpoczynał się o godzinie 18.00, a w miejscach przekazu o godzinie 19.00.

Zobacz transmisję na żywo

https://youtu.be/YTcWuL6rk9o

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Nieśmiertelny Zeus w Nowym Testamencie?

Znacie werset z Listu Pawła do Tytusa 1,12, który cytuje słowa Epimenidesa? W Biblii Ekumenicznej ten werset brzmi tak: „Powiedział ktoś z nich, ich własny prorok: Kreteńczycy zawsze kłamcy.” Epimenides, który sam był  Kreteńczykiem, mówi o Kreteńczykach, że są kłamcami. Czy Epimenides mówi prawdę o kłamiących Kreteńczykach czy może kłamie?

Czy filozofia może nam pomóc w zbliżeniu do Boga?

Czy filozofia może nam jakoś pomóc w zbliżeniu się do Tego, Co Ostateczne, Nieskończone i Nieuwarunkowane, a co w ramach naszej tradycji religijnej nazywamy „Bogiemˮ? Tak, ale nie w taki prosty i bezpośredni sposób, jak to się niektórym wydaje…

Pochwała uczniostwa

Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Dla mnie to drugi rok teologii na wrocławskiej EWST. Studia licencjackie po skończonych dawno temu dwóch magisterkach, studiach podyplomowych i wielu kursach dokształcających. Nie „robię” ich bynajmniej dla wpisu do CV. Cóż, chyba uprawiam promowaną dzisiaj mobilność edukacyjną przez całe życie także w okresie przedemerytalnym czyli 50 plus. A może […]

czytaj więcej