28/03/2019

Dziekan EWST mówcą na ProChrist 2019

ProChrist to wspólne głoszenie ewangelii przez Kościoły i zbory chrześcijańskie wywodzące się z różnych tradycji. To wspólne przedsięwzięcie ekumeniczne i międzynarodowe. W tym roku jednym z mówców jest prof. EWST dr hab Piotr Lorek, Dziekan naszej uczelni. Wieczory ProChrist 2019 pod hasłem ?Niewiarygodne?? odbędą się 28?30 marca 2019 roku.

Dziekan EWST nagrał specjalne zaproszenia do udziału w ProChrist.

Wśród tegorocznych mówców znaleźli się także: pastor Leszek Czyż (Kościół Ewangelicko-Augsburski), dr Piotr Gąsiorowski (Ewangeliczny Kościół Metodystyczny), pastor Leszek Mocha (Kościół Zielonoświątkowy), ks. Ryszard Nowak (Kościół Rzymskokatolicki) oraz ks. Tomasz Pieczko (Kościół Ewangelicko-Reformowany).

ProChrist to dobra okazja do zastanowienia się nad wiarą w Boga i stawiania pytań o życie i jego sens, a także przestrzeń odkrywania tego, co niewiarygodne! To także szansa, żeby zaprosić do relacji z Jezusem Chrystusem, Słowem Bożym i z wierzącymi. W Polsce stało się znane przez kampanię ewangelizacyjną organizowaną w Niemczech, która od 1993 roku była transmitowana drogą satelitarną do ponad tysiąca miejscowości w 14 krajach Europy w tłumaczeniu na 16 języków, w tym także do naszego kraju. W roku 2008 po raz pierwszy ProChrist transmitowane była bezpośrednio z Polski z katowickiego Spodka.

Głównym miejscem spotkań będzie Bielskie Centrum Kultury (BCK), skąd prowadzona będzie transmisja internetowa on line do różnych miejsc w całej Polsce. Na miejscu program będzie rozpoczynał się o godzinie 18.00, a w miejscach przekazu o godzinie 19.00.

Zobacz transmisję na żywo

https://youtu.be/YTcWuL6rk9o

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Święta w Polskim Kościele Chrześcijańskim w Dudley

Okres przedświąteczny to jeden z najintensywniejszych momentów w życiu kościoła zaraz po Wielkanocy.

Studia humanistyczne nadal bardzo potrzebne. Teologia również

Teologia stawia każdego człowieka przed najważniejszymi pytaniami. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki sens ma moje życie? Skąd pochodzi wszystko? Dlaczego życie jest takie jakie jest?

Krótka refleksja na koniec roku

Stephen Hawking, znany brytyjski fizyk, pod koniec swojego długiego życia wzbudził wiele kontrowersji, twierdząc, że wprawdzie nie jest w stanie udowodnić, że Boga nie ma, ale potrafi wykazać, że Wszechświat powstał sam z niczego i Bóg przy wyjaśnianiu powstania Wszechświata nie jest nam do niczego potrzebny.

czytaj więcej