01/02/2019

LibraNet w Bibliotece EWST

Od dzisiaj w naszej bibliotece oraz na urządzeniach mobilnych skorzystać możecie z nowego programu bibliotecznego Libra Net.

Z katalogu on-line korzystać można również poprzez urządzenia mobilne pobierając darmową aplikację. Czytelnicy mogą samodzielnie zamawiać, rezerwować a także przedłużać termin zwrotu książek. System przypomina też o zbliżającym się terminie oddania książek.

Jeśli chcecie, aby aktywować Wasze konto on-line, proszę o kontakt z biblioteką.

A co jeszcze program umożliwia czytelnikom?
  • Dostępność 24h/dobę, 7 dni w tygodniu.
  • Katalog biblioteki dostępny dla czytelników także na urządzeniach mobilnych.
  • Automatyczna kontrola terminów zwrotów książek.
  • Dwie wersje językowe całego programu (polska i angielska)
  • Intuicyjne wyszukiwanie zbiorów (z opcją podpowiedzi podczas wpisywania tekstu).
  • Zawężanie listy z wynikami za pomocą doskonale znanego czytelnikom mechanizmu filtrów.
  • Możliwość rezerwacji zasobów biblioteki o każdej porze z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do internetu (komputer, tablet, telefon komórkowy).
  • Podgląd aktualnych zestawień bibliograficznych tworzonych przez bibliotekarza, takich jak nowości czy zestawienia tematyczne.
  • Możliwość przeglądania własnego konta wypożyczeń, gdzie znajdują się między innymi informacje o pozycjach zarezerwowanych (termin odbioru), wypożyczonych (możliwość prolongaty) i przetrzymywanych.

 

Przeczytaj

Pochwała uczniostwa

Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Dla mnie to drugi rok teologii na wrocławskiej EWST. Studia licencjackie po skończonych dawno temu dwóch magisterkach, studiach podyplomowych i wielu kursach dokształcających. Nie „robię” ich bynajmniej dla wpisu do CV. Cóż, chyba uprawiam promowaną dzisiaj mobilność edukacyjną przez całe życie także w okresie przedemerytalnym czyli 50 plus. A może […]

EWST – szkoła dialogu

EWST to międzywyznaniowa szkoła wyższa, ale także ośrodek dialogu religijnego i międzykulturowego. Jak taki dialog wygląda w praktyce, na przykład podczas zajęć, na które zapisują się ludzie z różniących się mocno między sobą denominacji. Czy aby zostać studentem EWST trzeba być protestantem? Co wyróżnia EWST na tle innych uczelni wyznaniowych? – na te pytania odpowiada […]

Absolwenci EWST – kompetentni, wszechstronni, kreatywni

Co robią po studiach absolwenci EWST? Czy nauka pomogła im w rozwoju zawodowym, społecznym i osobistym? – na pytania o losy absolwentów odpowiada rektor EWST, prof. Wojciech Szczerba.

czytaj więcej >>