01/02/2019

LibraNet w Bibliotece EWST

Od dzisiaj w naszej bibliotece oraz na urządzeniach mobilnych skorzystać możecie z nowego programu bibliotecznego Libra Net.

Z katalogu on-line korzystać można również poprzez urządzenia mobilne pobierając darmową aplikację. Czytelnicy mogą samodzielnie zamawiać, rezerwować a także przedłużać termin zwrotu książek. System przypomina też o zbliżającym się terminie oddania książek.

Jeśli chcecie, aby aktywować Wasze konto on-line, proszę o kontakt z biblioteką.

A co jeszcze program umożliwia czytelnikom?
  • Dostępność 24h/dobę, 7 dni w tygodniu.
  • Katalog biblioteki dostępny dla czytelników także na urządzeniach mobilnych.
  • Automatyczna kontrola terminów zwrotów książek.
  • Dwie wersje językowe całego programu (polska i angielska)
  • Intuicyjne wyszukiwanie zbiorów (z opcją podpowiedzi podczas wpisywania tekstu).
  • Zawężanie listy z wynikami za pomocą doskonale znanego czytelnikom mechanizmu filtrów.
  • Możliwość rezerwacji zasobów biblioteki o każdej porze z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do internetu (komputer, tablet, telefon komórkowy).
  • Podgląd aktualnych zestawień bibliograficznych tworzonych przez bibliotekarza, takich jak nowości czy zestawienia tematyczne.
  • Możliwość przeglądania własnego konta wypożyczeń, gdzie znajdują się między innymi informacje o pozycjach zarezerwowanych (termin odbioru), wypożyczonych (możliwość prolongaty) i przetrzymywanych.

 

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Ewangelikalizm a społeczeństwo obywatelskie

Ewangelikalizm nie jest wolny od wyzwań związanych z funkcjonowaniem we współczesnym  społeczeństwie obywatelskim – pisze prof. Wojciech Szczerba. Artykuł “Evangelical Protestantism and Civil Society – An outline” został opublikowany w  książce „Reformation 500. Cultural and Social Impact of the Protestant Reformation 1517–2017”, która ukazała się w języku angielskim, nakładem wydawnictwa Uniwersytetu w Aradzie „Aurel Vlaicu”.

Biblia zrozumiała dla każdego?

W rozdziale 11. Księgi Rodzaju czytamy: „I rzekł Pan: […] zstąpmy tam i pomieszajmy ich język, aby nikt nie rozumiał języka drugiego!ˮ.

Nieśmiertelny Zeus w Nowym Testamencie?

Znacie werset z Listu Pawła do Tytusa 1,12, który cytuje słowa Epimenidesa? W Biblii Ekumenicznej ten werset brzmi tak: „Powiedział ktoś z nich, ich własny prorok: Kreteńczycy zawsze kłamcy.” Epimenides, który sam był  Kreteńczykiem, mówi o Kreteńczykach, że są kłamcami. Czy Epimenides mówi prawdę o kłamiących Kreteńczykach czy może kłamie?

czytaj więcej