13/12/2018

Zmarł mąż Lidii Harcej, pracownicy EWST

Pogrążeni w smutku zawiadamiamy, że 12 grudnia nagle zmarł Paweł Harcej, mąż Lidii Harcej, pracownicy EWST.

Paweł był miłością życia Lidki oraz wspaniałym ojcem Marysi. Dziękujemy Bogu za lata życia Pawła, niezwykłej osoby, która obdarowana wieloma talentami, potrafiła je rozwinąć i przemienić we wszelkie dobro.

Składamy wyrazy współczucia Lidii, Marysi i wszystkim najbliższym Pawła.

Kadra i Studenci Ewagelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej.

Pogrzeb Pawła Harceja odbędzie się w piątek, 21 grudnia 2018 r. o godzinie 10:40, na cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu.

Przeczytaj

Pochwała uczniostwa

Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Dla mnie to drugi rok teologii na wrocławskiej EWST. Studia licencjackie po skończonych dawno temu dwóch magisterkach, studiach podyplomowych i wielu kursach dokształcających. Nie „robię” ich bynajmniej dla wpisu do CV. Cóż, chyba uprawiam promowaną dzisiaj mobilność edukacyjną przez całe życie także w okresie przedemerytalnym czyli 50 plus. A może […]

EWST – szkoła dialogu

EWST to międzywyznaniowa szkoła wyższa, ale także ośrodek dialogu religijnego i międzykulturowego. Jak taki dialog wygląda w praktyce, na przykład podczas zajęć, na które zapisują się ludzie z różniących się mocno między sobą denominacji. Czy aby zostać studentem EWST trzeba być protestantem? Co wyróżnia EWST na tle innych uczelni wyznaniowych? – na te pytania odpowiada […]

Absolwenci EWST – kompetentni, wszechstronni, kreatywni

Co robią po studiach absolwenci EWST? Czy nauka pomogła im w rozwoju zawodowym, społecznym i osobistym? – na pytania o losy absolwentów odpowiada rektor EWST, prof. Wojciech Szczerba.

czytaj więcej >>