17/12/2018

Świąteczne zakończenie semestru w MATW

Wykładem „Przemija postać świata. O potrzebie nowej Reformacji” prof. Wojciecha Szczerby zakończył się jesienno-zimowy semestr zajęć w Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku. Podczas spotkania nie zabrakło też świątecznych akcentów.

Na ostatnie zajęcia semestru zimowego przybyło niemal 40 uczestników MATW. Tematyka, która dotyczyła zarówno historii chrześcijaństwa jak i (przede wszystkim) jego współczesności, w coraz bardziej zmieniającym się świecie, okazała się bardzo aktualna i wzbudziła zainteresowanie słuchaczy. Wiele osób aktywnie uczestniczyło w wykładzie, zadając pytania i komentując.

Na zakończenie spotkania czekała niespodzianka w postaci loterii prezentów świątecznych. Uczestnicy mogli wybrać losy, którym przyporządkowane były torby z różnymi nagrodami. „Wygrywał” każdy los. Losowanie i rozpakowywanie prezentów wprowadziło prawdziwie świąteczną atmosferę.

Kolejny semestr rozpoczyna się już 25 stycznia. Serdecznie zapraszamy!

 

                                                            

Przeczytaj

Pochwała uczniostwa

Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Dla mnie to drugi rok teologii na wrocławskiej EWST. Studia licencjackie po skończonych dawno temu dwóch magisterkach, studiach podyplomowych i wielu kursach dokształcających. Nie „robię” ich bynajmniej dla wpisu do CV. Cóż, chyba uprawiam promowaną dzisiaj mobilność edukacyjną przez całe życie także w okresie przedemerytalnym czyli 50 plus. A może […]

EWST – szkoła dialogu

EWST to międzywyznaniowa szkoła wyższa, ale także ośrodek dialogu religijnego i międzykulturowego. Jak taki dialog wygląda w praktyce, na przykład podczas zajęć, na które zapisują się ludzie z różniących się mocno między sobą denominacji. Czy aby zostać studentem EWST trzeba być protestantem? Co wyróżnia EWST na tle innych uczelni wyznaniowych? – na te pytania odpowiada […]

Absolwenci EWST – kompetentni, wszechstronni, kreatywni

Co robią po studiach absolwenci EWST? Czy nauka pomogła im w rozwoju zawodowym, społecznym i osobistym? – na pytania o losy absolwentów odpowiada rektor EWST, prof. Wojciech Szczerba.

czytaj więcej >>