14/12/2018

Nowy numer Magazynu Studentów Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej

Po przerwie ukazał się nowy numer Magazyn Studentów Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej „odzEWSTudenta”. Serdecznie zapraszamy do lektury.W najnowszej edycji studenckiego magazynu znajdziemy między innymi odniesienie do przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, refleksję na temat Adwentu czy opowieść o misji w Kambodży. W cyklu „Poznaj” tym razem wzruszająca opowieść Lidii Harcej.

– Drodzy Czytelnicy, jesteśmy niezmiernie szczęśliwi mogąc przedstawić Wam, po trwającej dwa lata przerwie, najnowsze wydanie naszej gazetki. Życzymy Wam przyjemnej lektury oraz zdrowych i pogodnych Świąt – mówi Joanna Wronecka, redaktor magazynu.

Całe wydanie magazynu jest dostępne na naszej stronie:

Magazyn Studentów Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej – XII 2018 – pobierz teraz

 

Przeczytaj

Pochwała uczniostwa

Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Dla mnie to drugi rok teologii na wrocławskiej EWST. Studia licencjackie po skończonych dawno temu dwóch magisterkach, studiach podyplomowych i wielu kursach dokształcających. Nie „robię” ich bynajmniej dla wpisu do CV. Cóż, chyba uprawiam promowaną dzisiaj mobilność edukacyjną przez całe życie także w okresie przedemerytalnym czyli 50 plus. A może […]

EWST – szkoła dialogu

EWST to międzywyznaniowa szkoła wyższa, ale także ośrodek dialogu religijnego i międzykulturowego. Jak taki dialog wygląda w praktyce, na przykład podczas zajęć, na które zapisują się ludzie z różniących się mocno między sobą denominacji. Czy aby zostać studentem EWST trzeba być protestantem? Co wyróżnia EWST na tle innych uczelni wyznaniowych? – na te pytania odpowiada […]

Absolwenci EWST – kompetentni, wszechstronni, kreatywni

Co robią po studiach absolwenci EWST? Czy nauka pomogła im w rozwoju zawodowym, społecznym i osobistym? – na pytania o losy absolwentów odpowiada rektor EWST, prof. Wojciech Szczerba.

czytaj więcej >>