06/12/2018

Nie tylko misie

Pluszaki, przytulanki, lalki, gry, książki, puzzle – dzięki pomocy pracowników i studentów EWST zebraliśmy kilkadziesiąt zabawek dla podopiecznych fundacji „Mam marzenie”.

W tym roku uczestniczyliśmy w akcji „Dzień Pluszowego Misia”, zbierając zabawki m.in, dla małych pacjentów Przylądka Nadziei oraz oddziału kardiologicznego Kliniki Kardiologii we Wrocławiu. Na początku grudnia zabawki dotarły do Fundacji „Mam Marzenie” skąd powędrują do dzieci. Łącznie udało nam się zebrać kilkadziesiąt zabawek o różnej wielkości i charakterze, przeznaczonych dla młodszych i starszych pacjentów. Mamy nadzieję, że sprawią one radość dzieciakom i choć trochę pomogą w trudnej sytuacji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcję!

 

Przeczytaj

Pochwała uczniostwa

Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Dla mnie to drugi rok teologii na wrocławskiej EWST. Studia licencjackie po skończonych dawno temu dwóch magisterkach, studiach podyplomowych i wielu kursach dokształcających. Nie „robię” ich bynajmniej dla wpisu do CV. Cóż, chyba uprawiam promowaną dzisiaj mobilność edukacyjną przez całe życie także w okresie przedemerytalnym czyli 50 plus. A może […]

EWST – szkoła dialogu

EWST to międzywyznaniowa szkoła wyższa, ale także ośrodek dialogu religijnego i międzykulturowego. Jak taki dialog wygląda w praktyce, na przykład podczas zajęć, na które zapisują się ludzie z różniących się mocno między sobą denominacji. Czy aby zostać studentem EWST trzeba być protestantem? Co wyróżnia EWST na tle innych uczelni wyznaniowych? – na te pytania odpowiada […]

Absolwenci EWST – kompetentni, wszechstronni, kreatywni

Co robią po studiach absolwenci EWST? Czy nauka pomogła im w rozwoju zawodowym, społecznym i osobistym? – na pytania o losy absolwentów odpowiada rektor EWST, prof. Wojciech Szczerba.

czytaj więcej >>