26/11/2018

The Global Leaders Summit 2018

16 listopada po raz kolejny mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w The Global Leaders Summit. Atmosfera krakowskiego wydarzenia jak zwykle dostarczała energii a spotkania z przyjaciółmi były radosne i  owocne.

GLS to niezwykłe wydarzenie, co roku skupiające kilkaset osób, zainteresowanych tematyką chrześcijańskiego przywództwa.

Uczestnicy konferencji pochodzą z różnych miejsc, denominacji i środowisk, co nie przeszkadza im wspólnie uczestniczyć w wykładach, dzielić się swoimi doświadczeniami i po prostu otwierać się na innych ludzi.

Stoisko EWST przeżywało oblężenie podczas wszystkich przerw w wykładach. Szczególnym powodzeniem cieszyły się podarowane przez naszą bibliotekę książki, które uczestnicy GLS mogli otrzymać za darmo.

Po kilku godzinach wiele osób miało przyczepione nasze opaski odblaskowe, szybko znikały też krówki, które okazały się idealnym dodatkiem do kawy.

Odbyliśmy wiele ciekawych rozmów, zarówno ze starymi znajomymi, jak i z osobami, które po raz pierwszy miały okazję dowiedzieć się czegoś na temat EWST. Cieszymy się, że tak wielu zaangażowanych w służbę chrześcijan wspiera naszą działalność i dopinguje nas w jej rozwoju.

Serdecznie dziękujemy organizatorom GLS za ciepłe przyjęcie i już przygotowujemy się do spotkania za rok.

Przeczytaj

Pochwała uczniostwa

Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Dla mnie to drugi rok teologii na wrocławskiej EWST. Studia licencjackie po skończonych dawno temu dwóch magisterkach, studiach podyplomowych i wielu kursach dokształcających. Nie „robię” ich bynajmniej dla wpisu do CV. Cóż, chyba uprawiam promowaną dzisiaj mobilność edukacyjną przez całe życie także w okresie przedemerytalnym czyli 50 plus. A może […]

EWST – szkoła dialogu

EWST to międzywyznaniowa szkoła wyższa, ale także ośrodek dialogu religijnego i międzykulturowego. Jak taki dialog wygląda w praktyce, na przykład podczas zajęć, na które zapisują się ludzie z różniących się mocno między sobą denominacji. Czy aby zostać studentem EWST trzeba być protestantem? Co wyróżnia EWST na tle innych uczelni wyznaniowych? – na te pytania odpowiada […]

Absolwenci EWST – kompetentni, wszechstronni, kreatywni

Co robią po studiach absolwenci EWST? Czy nauka pomogła im w rozwoju zawodowym, społecznym i osobistym? – na pytania o losy absolwentów odpowiada rektor EWST, prof. Wojciech Szczerba.

czytaj więcej >>