15/10/2018

Inauguracja roku akademickiego 2018/2019 i immartykulacja nowych studentów EWST

W sobotę 13 października w Ewangelikalnej Wyższej Szkole Teologicznej odbyła się inauguracja roku akademickiego, połączona z immatrykulacją i powitaniem nowych studentów. Wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. Janusz Maciuszko.

Za nami kolejna inauguracja roku akademickiego w Ewangelikalnej Wyższej Szkole Teologicznej. Powitaliśmy ponad 20 nowych studentów i pożegnaliśmy profesora Maciuszkę, który po wielu latach współtworzenia EWST, kończy pracę na naszej uczelni.

Do rodziny akademickiej dołączyli nowi członkowie, którzy po złożeniu ślubowania, stali się pełnoprawnymi studentami. Immatrykulacja to zawsze niezwykły i ważny moment w życiu każdej uczelni. Również w Ewangelikalnej Wyższej Szkole Teologicznej co roku jest on celebrowany szczególnie uroczyście. Cieszymy się, że zdecydowana większość studentów pierwszego roku, liczne grono ich starszych kolegów oraz wykładowców i pracowników EWST zechciało wspólnie przeżywać tę chwilę.

„Refleksje i przyszłość” – tytuł tegorocznego wykładu inauguracyjnego doskonale oddaje nastrój uroczystości inaugurującej rok akademicki 2018/2019. Zwłaszcza, że wykład ten wygłosił prof. dr hab.  Janusz Maciuszko, żegnając się w ten symboliczny sposób z EWST. Profesor podzielił się z uczestnikami uroczystości między innymi niezwykłymi wspomnieniami z dzieciństwa, które zaowocowały wieloletnim związkiem z Wrocławiem. Przywołał też początki EWST i swojej w niej pracy. Cały wykład można obejrzeć na naszej stronie, do czego serdecznie zachęcamy.

Profesor otrzymał Nagrodę Rektora za „za szczególne zaangażowanie w powstanie i rozwój uczelni, wybitne osiągnięcia dydaktyczne oraz za wieloletnią współpracę akademicką”. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli cieszyć się jego obecnością i korzystać z jego wiedzy.

Za „pracę na rzecz społeczności uczelnianej, działalność w Samorządzie Studenckim oraz za czynny udział w inicjatywach kulturalnych, społecznych i charytatywnych” Nagrodę Rektora otrzymała Edyta Rudno-Rudzińska – absolwentka EWST.

Na zakończenie uroczystości błogosławieństwa nowym studentom oraz wszystkim zgromadzonym udzielił biskup senior Ryszard Bogusz z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Część oficjalna zakończyła się tradycyjnym wspólnym zdjęciem przed budynkiem uczelni oraz poczęstunkiem, w którym wzięli udział zaproszeni goście, kadra oraz studenci EWST.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w inauguracji roku akademickiego 2018/2019.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz filmu z inauguracji.

Przeczytaj

Czy filozofia może nam pomóc w zbliżeniu do Boga?

Czy filozofia może nam jakoś pomóc w zbliżeniu się do Tego, Co Ostateczne, Nieskończone i Nieuwarunkowane, a co w ramach naszej tradycji religijnej nazywamy „Bogiemˮ? Tak, ale nie w taki prosty i bezpośredni sposób, jak to się niektórym wydaje…

Pochwała uczniostwa

Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Dla mnie to drugi rok teologii na wrocławskiej EWST. Studia licencjackie po skończonych dawno temu dwóch magisterkach, studiach podyplomowych i wielu kursach dokształcających. Nie „robię” ich bynajmniej dla wpisu do CV. Cóż, chyba uprawiam promowaną dzisiaj mobilność edukacyjną przez całe życie także w okresie przedemerytalnym czyli 50 plus. A może […]

EWST – szkoła dialogu

EWST to międzywyznaniowa szkoła wyższa, ale także ośrodek dialogu religijnego i międzykulturowego. Jak taki dialog wygląda w praktyce, na przykład podczas zajęć, na które zapisują się ludzie z różniących się mocno między sobą denominacji. Czy aby zostać studentem EWST trzeba być protestantem? Co wyróżnia EWST na tle innych uczelni wyznaniowych? – na te pytania odpowiada […]

czytaj więcej >>