11/09/2018

Dolnośląski Festiwal Nauki i Dni Seniora 2018 w EWST

Podczas wydarzeń zorganizowanych w ramach tegorocznego Dolnośląskiego Festiwalu Nauki oraz Dni Seniora ponownie skupimy się na wolności, na jej różnych aspektach i odcieniach. Serdecznie zapraszamy!

100 lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, temat szeroko pojętej wolności nadal jest ważny dla naszego kraju, świata i dla każdego człowieka. Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna skupia się na wolności podczas wszystkich tegorocznych wydarzeń. W styczniu w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan zorganizowaliśmy „Rozmowę Rektorów o wolności„. Tematowi temu poświęcona została także tegoroczna edycja Festiwalu Kultury Protestanckiej.

Również wydarzenia organizowane przez EWST w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki oraz Dni Seniora 2018 poświęcone zostały wolności.

21 września zapraszamy serdecznie na dwa bloki wydarzeń. Pierwszy z nich – warsztaty kompetencji międzykulturowych nosi tytuł „Wolność w dialogu”. W jego ramach odbędą się trzy sesje warsztatowe, mające na celu rozwinięcie kompetencji międzykulturowych, poprzez zrozumienie roli kultury i religii w komunikacji oraz rozwijanie umiejętności przekraczania własnych ograniczeń związanych z doświadczeniem funkcjonowania w konkretnej kulturze. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 11:00.
Szczegółowe informacje oraz możliwość rejestracji:

21wrzWolność w dialoguWarsztaty kompetencji międzykulturowych11:00 - 14:00 EWST Centrum Edukacyjne, ul. św. Jadwigi 12

Praktyczny wymiar tej najbardziej osobistej wolności – związanej z ekspresją, swobodą wyrażania poglądów, ale także szacunkiem do wolności drugiego człowieka będzie można zobaczyć wieczorem 21 września. Na blok „Wolność w dialogu” składają się dwa wydarzenia artystyczne. Pierwszym z nich jest koncert słuchaczy Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku, którzy będą śpiewali w języku angielskim. Usłyszymy popularne przeboje ale też pieśni – symbole wolności jak np. utwór „Amazing grace”. Po koncercie rozpocznie się spektakl komediowy „Pomoc sąsiedzka”, którego twórcy starają się odpowiedzieć na pytanie: „Czy nasza wolność może być otwarta na innych ludzi, nawet jeśli są zupełnie od nas różni?”. Zapraszamy na godzinę 17:00.

Szczegółowe informacje oraz możliwość rejestracji:

21wrzSpektakl komediowy „Pomoc sąsiedzka”Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak17:00 - 20:00 EWST Centrum Edukacyjne, ul. św. Jadwigi 12

Serdecznie zapraszamy wszystkich – na oba bloki wstęp jest wolny!

Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego. Serdecznie dziękujemy za wsparcie!

Przeczytaj

Pochwała uczniostwa

Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Dla mnie to drugi rok teologii na wrocławskiej EWST. Studia licencjackie po skończonych dawno temu dwóch magisterkach, studiach podyplomowych i wielu kursach dokształcających. Nie „robię” ich bynajmniej dla wpisu do CV. Cóż, chyba uprawiam promowaną dzisiaj mobilność edukacyjną przez całe życie także w okresie przedemerytalnym czyli 50 plus. A może […]

EWST – szkoła dialogu

EWST to międzywyznaniowa szkoła wyższa, ale także ośrodek dialogu religijnego i międzykulturowego. Jak taki dialog wygląda w praktyce, na przykład podczas zajęć, na które zapisują się ludzie z różniących się mocno między sobą denominacji. Czy aby zostać studentem EWST trzeba być protestantem? Co wyróżnia EWST na tle innych uczelni wyznaniowych? – na te pytania odpowiada […]

Absolwenci EWST – kompetentni, wszechstronni, kreatywni

Co robią po studiach absolwenci EWST? Czy nauka pomogła im w rozwoju zawodowym, społecznym i osobistym? – na pytania o losy absolwentów odpowiada rektor EWST, prof. Wojciech Szczerba.

czytaj więcej >>