23/07/2018

Zmarł pastor Janusz Daszuta

Z żalem informujemy, że po długiej i ciężkiej chorobie zmarł przyjaciel EWST i wspaniały człowiek pastor Janusz Daszuta z Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Kielcach.

Pastor Daszuta był pastorem parafii Ogród Oliwny Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, działaczem ekumenicznym, społecznikiem, zaangażowanym w życie kościoła i ludzi w Kieckach. Należał do grona pomysłodawców Marszu Pokuty upamiętniającego żydowskie ofiary pogromu kieleckiego.  Od lat organizował indiańskie wioski dla młodzieży.

Nabożeństwo pogrzebowe odbędzie się w sobotę, 28 lipca 2018 r. o godz 12.00 w Ekumenicznej Świątyni Pokoju w Kielcach (ul. Sienkiewicza 1)

Urna z prochami będzie wystawiona od godz. 11.00, będzie też można wpisać się do księgi kondolencyjnej.

Prochy będą złożone do grobu na Cmentarzu Parafialnym w Lisowie ok. godz. 14.30.

Rodzinie pastora oraz wszystkim jego bliskim składamy wyrazy współczucia.

 

 

Przeczytaj

Pochwała uczniostwa

Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Dla mnie to drugi rok teologii na wrocławskiej EWST. Studia licencjackie po skończonych dawno temu dwóch magisterkach, studiach podyplomowych i wielu kursach dokształcających. Nie „robię” ich bynajmniej dla wpisu do CV. Cóż, chyba uprawiam promowaną dzisiaj mobilność edukacyjną przez całe życie także w okresie przedemerytalnym czyli 50 plus. A może […]

EWST – szkoła dialogu

EWST to międzywyznaniowa szkoła wyższa, ale także ośrodek dialogu religijnego i międzykulturowego. Jak taki dialog wygląda w praktyce, na przykład podczas zajęć, na które zapisują się ludzie z różniących się mocno między sobą denominacji. Czy aby zostać studentem EWST trzeba być protestantem? Co wyróżnia EWST na tle innych uczelni wyznaniowych? – na te pytania odpowiada […]

Absolwenci EWST – kompetentni, wszechstronni, kreatywni

Co robią po studiach absolwenci EWST? Czy nauka pomogła im w rozwoju zawodowym, społecznym i osobistym? – na pytania o losy absolwentów odpowiada rektor EWST, prof. Wojciech Szczerba.

czytaj więcej >>