11/06/2018

Rektor EWST odznaczony

Podczas uroczystości w Urzędzie Wojewódzkim Rektor Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej, prof. EWST dr hab. Wojciech Szczerba otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi za działalność na rzecz mniejszości narodowych i religijnych.

W czwartek 7 czerwca Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wręczył odznaczenia państwowe nadane mieszkańcom Dolnego Śląska przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wojewoda wręczył Złote, Srebrne oraz Brązowe Krzyże Zasługi, a także Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Organizatorem uroczystości była Pełnomocnik Wojewody Dolnośląskiego do spraw mniejszości narodowych i etnicznych Justyna Matkowska. Wśród odznaczonych znaleźli się także m.in. Pan Jarosław Horoszczak, uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności społecznej na rzecz zachowania tożsamości etnicznej i narodowej oraz Pani Maria Kieleczawa, odznaczona Medalem Brązowym „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

– Cieszę się, że nasza praca została zauważona i doceniona przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W naszej pracy, w naszej służbie – jakkolwiek nie wykonujemy jej dla zaszczytów – potrzebujemy tego typu przychylności i poczucia wspólnoty. Cieszymy się, że Pan Prezydent docenia nasze wysiłki na rzecz drugiego człowieka, na rzecz mniejszości etnicznych i kulturowych. Jak mówił dr Albert Schweizer sto lat temu poświęcając się służbie mniejszościom „Jestem życiem, które chce żyć, pośród życia, które również chce żyć” – mówił prof. Szczerba, dziękując w imieniu odznaczonych.

Wydarzenie uświetnił występ Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Przeczytaj

Pochwała uczniostwa

Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Dla mnie to drugi rok teologii na wrocławskiej EWST. Studia licencjackie po skończonych dawno temu dwóch magisterkach, studiach podyplomowych i wielu kursach dokształcających. Nie „robię” ich bynajmniej dla wpisu do CV. Cóż, chyba uprawiam promowaną dzisiaj mobilność edukacyjną przez całe życie także w okresie przedemerytalnym czyli 50 plus. A może […]

EWST – szkoła dialogu

EWST to międzywyznaniowa szkoła wyższa, ale także ośrodek dialogu religijnego i międzykulturowego. Jak taki dialog wygląda w praktyce, na przykład podczas zajęć, na które zapisują się ludzie z różniących się mocno między sobą denominacji. Czy aby zostać studentem EWST trzeba być protestantem? Co wyróżnia EWST na tle innych uczelni wyznaniowych? – na te pytania odpowiada […]

Absolwenci EWST – kompetentni, wszechstronni, kreatywni

Co robią po studiach absolwenci EWST? Czy nauka pomogła im w rozwoju zawodowym, społecznym i osobistym? – na pytania o losy absolwentów odpowiada rektor EWST, prof. Wojciech Szczerba.

czytaj więcej >>