12/05/2018

Multimedialna lekcja historii

Polska od czasów Mieszka I do współczesności, ze szczególnym naciskiem na walkę o niepodległość, wolność i suwerenność. Multimedialny pokaz w luterańskim kościele Opatrzności Bożej przyciągnął i zachwycił wiele osób.

Trwający kilkadziesiąt minut spektakl przedstawił dzieje naszego kraju za pomocą obrazu i muzyki. Ponad 100 obrazów i animacji połączonych z efektami laserowymi przedstawiane było na tle polskiej muzyki takich autorów jak Fryderyk Chopin, Wojciech Kilar, Stanisław Moniuszko i inni.

Pokaz stanowił lekcję historii Polski ale także Wrocławia. Zaprezentowano także sylwetki polskich znanych ewangelików, którzy przyczynili się do rozwoju naszego kraju działając w różnych dziedzinach nauki, gospodarki czy życia społecznego i politycznego.

Na zakończenie pojawił się też akcent lokalny – zaprezentowany został kościół, w którym pokaz się odbywał oraz logo Festiwalu i jego tegoroczny symbol.

Tło spektaklu stanowiło wnętrze kościoła Opatrzności Bożej, który po raz kolejny okazał się idealnym miejscem do multimedialnych pokazów.

Widzowie byli zafascynowani zarówno samym pokazem jak i jego przesłaniem, nawiązującym bardzo mocno do tematyki tegorocznego Festiwalu. Cieszymy się, że tak wiele osób zdecydowało się spędzić piątkowy wieczór na tej wyjątkowej lekcji historii. Przy wyjściu czekały na nich upominki – towarzyszące nam przez wszystkie festiwalowe dni ptaszki origami.

Spektakl odbył się dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego oraz Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Serdecznie dziękujemy.

Zobacz galerię zdjęć

Przeczytaj

Pochwała uczniostwa

Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Dla mnie to drugi rok teologii na wrocławskiej EWST. Studia licencjackie po skończonych dawno temu dwóch magisterkach, studiach podyplomowych i wielu kursach dokształcających. Nie „robię” ich bynajmniej dla wpisu do CV. Cóż, chyba uprawiam promowaną dzisiaj mobilność edukacyjną przez całe życie także w okresie przedemerytalnym czyli 50 plus. A może […]

EWST – szkoła dialogu

EWST to międzywyznaniowa szkoła wyższa, ale także ośrodek dialogu religijnego i międzykulturowego. Jak taki dialog wygląda w praktyce, na przykład podczas zajęć, na które zapisują się ludzie z różniących się mocno między sobą denominacji. Czy aby zostać studentem EWST trzeba być protestantem? Co wyróżnia EWST na tle innych uczelni wyznaniowych? – na te pytania odpowiada […]

Absolwenci EWST – kompetentni, wszechstronni, kreatywni

Co robią po studiach absolwenci EWST? Czy nauka pomogła im w rozwoju zawodowym, społecznym i osobistym? – na pytania o losy absolwentów odpowiada rektor EWST, prof. Wojciech Szczerba.

czytaj więcej >>