13.09
2014

Moc Przywództwa – konferencja OAT 2014

W sobotę, 13 września odbędzie się konferencja „Moc przywództwa”, podczas której mówcami będą Piotr Gąsiorowski, Henryk Wieja, Krzysztof Jędrzejewski oraz Wojciech Kowalewski.

Rola przywództwa, sposób jego sprawowania, różnorodne modele oraz metody działania sąw ostatnich latach przedmiotem poważnych dyskusji i wielu kontrowersji. Zrozumienie roli przywództwa w rozwoju szeroko pojętego wpływu duchowego na każdą sferę życia jest zarówno ogromnąszansą, jak i potrzebąwspółczesnego Kościoła. Nie ma zbyt wielkiej przesady w popularnym stwierdzeniu, że „wszystko powstaje i upada wraz z przywództwem”. Dlatego ważne jest, by w natłoku różnorodnych modeli i ideologii zdefiniować rolę duchowego przywództwa na podstawie standardów Królestwa Bożego, a także wskazać, jak w praktyczny sposób zamienić te idee w działania w różnych kontekstach zaangażowania.

W związku z tym zapraszamy serdecznie do udziału w konferencji „Moc przywództwa”. Mówcami będą:

HENRYK WIEJA

Lekarz medycyny i założyciel Ośrodka Medycyny Prewencyjnej i Opieki Kompleksowej w Ustroniu. Autor książek: „Tajemnice pełnego zdrowia”, „Bóg, którego potrzebujemy”, „Moc błogosławieństwa ojca”, „Przez szacunek do duchowego autorytetu”, a także, napisanych wspólnie z żoną: „Małżeństwo, o jakim marzymy”i „Jak skutecznie pomagać innym”. Publikuje artykuły w kwartalnikach „Nasze Inspiracje”oraz „Życie Duchowe”. Mówca i wykładowca. Jego pasją jest promowanie zdrowego stylu życia, nauczanie o budowaniu dobrych relacji z Bogiem i z ludźmi oraz wzmacnianiu więzi małżeńskich i rodzinnych.

KRZYSZTOF JĘDRZEJEWSKI

Biznesmen, przewodniczący rady nadzorczej oraz większościowy akcjonariusz Grupy Kopex, oferującej kompleksowe rozwiązania dla górnictwa podziemnego i odkrywkowego. Od lat znajduje się na liście najbogatszych Polaków według Magazynu Forbes. Jako chrześcijanin przywiązany do wartości dba, żeby jego firma nie tylko generowała zyski, ale także troszczyła się o rozwój pracowników. Wiele czasu poświęca pracy na rzecz osób wykluczonych społecznie. Angażuje się w działalność licznych fundacji i organizacji charytatywnych.

PIOTR GĄSIOROWSKI

Dyrektor Instytutu Przywództwa, koordynator krajowy EQUIP (John C. Maxwell), przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Global Leadership Summit, członek międzynarodowego aliansu –Arrow Leadership Program, wykładowca w szkole Młodych Liderów przy Chrześcijańskim Ruchu Społecznym, doktor teologii, pastor Ewangelicznego Kościoła Metodystycznego w Krakowie.

WOJCIECH KOWALEWSKI

Pastor, doktor teologii praktycznej i coach. Wykłada w Ewangelikalnej Wyższej Szkole Teologicznej we Wrocławiu, gdzie jest także kierownikiem Otwartej Akademii Teologicznej (www.oat.ewst.pl). Jest członkiem zarządu i wykładowcąprogramu rozwoju przywództwa Centrum Edukacji Liderów oraz koordynatorem i głosem kampanii multimedialnej „Prosto z Serca”. Powołałdo życia projekt „Pastorzy Pastorom”, realizowany we współpracy z Poradnictwem Duszpasterskim „Świt”, którego wizjąjest tworzenie grup wsparcia dla liderów kościołów w celu wzajemnej zachęty, rozwoju w przywództwie w oparciu o model coachingu zespołowego. Jest teżzałożycielem Instytutu Rozwoju „Złote Jabłko”.

ulotka_moc przywodztwa

Rejestracja

oat.ewst.pl/konferencja2014 lub pod nr tel.: 71 346 99 12

Opłata konferencyjna: 30 zł przy rejestracji do 30.07.2014, po tym terminie 40 zł

Specjalna oferta dla grup: grupy powyżej 10 osób – 25 zł od osoby przy rejestracji do 30.07.2014, po tym terminie 30 zł.

Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna nr konta 33 1020 5242 0000 2802 0175 9737

Uwaga – rejestracja będzie ważna po dokonaniu wpłaty

Zgłoszenia do 5 września

Liczba miejsc ograniczona

15
marzec

Czy Bóg wybiera do zbawienia? Rudolf Otto i predestynacja Wykład: prof. EWST dr hab. Piotr Lorek

08
marzec

Nauka o szczęściu, czyli wprowadzenie do psychologii pozytywnej 1 Wykład: dr Bogna Bartosz

01
marzec

Modlitwa Pańska – żydowska czy chrześcijańska? Wykład: ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik

15
luty

Niepokorny Klub Filmowy: Prosta historia, reż. David Lynch Prowadzenie: Bartosz Bobeł

25
styczeń

Czy dobry Bóg pozwala na zło w świecie? Teodycea w tradycji protestanckiej – od Leibniza do Schleiermachera Wykład: prof. EWST dr hab. Wojciech Szczerba

14
grudzień

Przemija postać świata. O potrzebie nowej Reformacji Wykład: prof. EWST dr hab. Wojciech Szczerba

16
listopad

Wielkie dzieła odzyskane – o sztuce zaginionej i odnalezionej Wykład: prof. dr hab. Piotr Oszczanowski

09
listopad

Psychologia egzystencjalna – praca nad sensem życia Wykład: prof. dr hab. Maria Straś- Romanowska

26
październik

 Epimenides z Krety – nowotestamentowy prorok poganin

25
październik

III Dni Gerontologii – Zapraszamy na stoisko Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku 

więcej wydarzeń >>

Przeczytaj

Pochwała uczniostwa

Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Dla mnie to drugi rok teologii na wrocławskiej EWST. Studia licencjackie po skończonych dawno temu dwóch magisterkach, studiach podyplomowych i wielu kursach dokształcających. Nie „robię” ich bynajmniej dla wpisu do CV. Cóż, chyba uprawiam promowaną dzisiaj mobilność edukacyjną przez całe życie także w okresie przedemerytalnym czyli 50 plus. A może […]

EWST – szkoła dialogu

EWST to międzywyznaniowa szkoła wyższa, ale także ośrodek dialogu religijnego i międzykulturowego. Jak taki dialog wygląda w praktyce, na przykład podczas zajęć, na które zapisują się ludzie z różniących się mocno między sobą denominacji. Czy aby zostać studentem EWST trzeba być protestantem? Co wyróżnia EWST na tle innych uczelni wyznaniowych? – na te pytania odpowiada […]

Absolwenci EWST – kompetentni, wszechstronni, kreatywni

Co robią po studiach absolwenci EWST? Czy nauka pomogła im w rozwoju zawodowym, społecznym i osobistym? – na pytania o losy absolwentów odpowiada rektor EWST, prof. Wojciech Szczerba.

czytaj więcej >>