10/04/2014

Śniadanie modlitewne u Prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Chcielibyśmy się podzielić z Wami szczególnym wydarzeniem, w którym mieliśmy przywilej uczestniczyć, tj. naszym udziałem w Śniadaniu Modlitewnym u Prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Bycie częścią wydarzenia, w którym uczestniczyło około trzech tysięcy chrześcijan z różnych kościołów oraz organizacji chrześcijańskich, było niezwykłym przeżyciem zarówno dla mnie jak i dla Marka.

Wysłuchanie wspaniałych przemówień Nicka Vujicica (http://www.youtube.com/watch?v=k3MvN1xnTOQ), Rajiva Shaha (http://www.youtube.com/watch?v=4L8CuApD6iI) a przede wszystkim prezydenta Obamy (http://www.youtube.com/watch?v=6ldS6aOqslA) było niezapomnianym doświadczeniem.

Uczestniczyliśmy również w wykładzie pana Martina Lancastera w Kapitolu podczas wydarzenia zwanego „European Dinner”, adresowanego do przedstawicieli NPB z naszej części świata oraz w obiedzie dla ambasadorów z krajów Europy i Azji.

Oprócz tego spotkaliśmy przyjaciół, w tym przedstawicieli instytucji teologicznych ze Stanów i Europy, których nigdy byśmy się nie spodziewali spotkać w Waszyngtonie. Świat jest naprawdę „globalną wioską”. Nasi przyjaciele przedstawili nas liderom różnych instytucji oraz biznesmenom, którzy wyrazili zainteresowanie naszą służbą w Polsce. Mamy nadzieję, że w wyniku tych spotkań nawiążemy istotne dla EWST relacje.

Nigdy nie zapomnimy uczestnictwa w Śniadaniu Modlitewnym oraz innych wspaniałych wydarzeń, które miały miejsce podczas naszego ostatniego wyjazdu do Stanów Zjednoczonych.

Wasi bracia w Chrystusie,

Wojciech & Marek

Śniadanie Modlitwene 2014

Przeczytaj

Pochwała uczniostwa

Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Dla mnie to drugi rok teologii na wrocławskiej EWST. Studia licencjackie po skończonych dawno temu dwóch magisterkach, studiach podyplomowych i wielu kursach dokształcających. Nie „robię” ich bynajmniej dla wpisu do CV. Cóż, chyba uprawiam promowaną dzisiaj mobilność edukacyjną przez całe życie także w okresie przedemerytalnym czyli 50 plus. A może […]

EWST – szkoła dialogu

EWST to międzywyznaniowa szkoła wyższa, ale także ośrodek dialogu religijnego i międzykulturowego. Jak taki dialog wygląda w praktyce, na przykład podczas zajęć, na które zapisują się ludzie z różniących się mocno między sobą denominacji. Czy aby zostać studentem EWST trzeba być protestantem? Co wyróżnia EWST na tle innych uczelni wyznaniowych? – na te pytania odpowiada […]

Absolwenci EWST – kompetentni, wszechstronni, kreatywni

Co robią po studiach absolwenci EWST? Czy nauka pomogła im w rozwoju zawodowym, społecznym i osobistym? – na pytania o losy absolwentów odpowiada rektor EWST, prof. Wojciech Szczerba.

czytaj więcej >>