27/09/2010

Dzień Otwartych Drzwi w EWST – tak było

18 września 2010 r. mieliśmy przyjemność zaprosić wszystkich Państwa do Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej na Dzień Otwartych Drzwi połączony z Dolnośląskim Festiwalem Nauki.

Zainteresowanie wykładami było bardzo duże. W tym roku tematyka teologiczna przeplatała się z zagadnieniami z zakresu socjologii, psychologii, a nawet z pytaniami egzystencjalnymi: „Po co żyje człowiek?” Szczególnie uznanie wzbudził wykład „Homoseksualizm a Nowy Testament”, podczas którego w sali wykładowej zabrakło miejsc.

Wieczorem na zakończenie intensywnego dnia został zaprezentowany film „Wątpliwość”, który wzbudził silne emocje i żarliwą dyskusję.

Dni Otwartych to już w EWST wydarzenie cykliczne. Jest to jedyna okazja, kiedy można spotkać się ze studentami, wykładowcami i swobodnie porozmawiać z dziekanem dr Piotrem Lorkiem. Wiele osób zainteresowała nasza oferta kursów: Szkoły Języków Biblijnych, Szkoły Apologetyki Chrześcijańskiej i Szkoły Liderów. Część osób odwiedzających była zainteresowana programem licencjackich studiów teologicznych. Wiele z nich przeszło pozytywnie nasze rozmowy kwalifikacyjne i znaleźli się w zaszczytnym gronie naszych studentów.

Było nam niezmiernie miło gościć Państwa w tym roku po raz kolejny na Dniach Otwartych i Dolnośląskim Festiwalu Nauki.

W najbliższym czasie zapraszamy wszystkich bardzo gorąco do udziału w ważnym wydarzeniu w życiu Wrocławia, jakim są „Dni Reformacji”. Podczas tych dni będzie można uczestniczyć w sesji, która odbędzie się w EWST oraz obejrzeć film „Sophie Sholl”.

Zapraszamy serdecznie już dziś.

Więcej wydarzeń

Przeczytaj

Misja chrześcijańska na „grzbiecie bawoła”?

Nie ulega wątpliwości, iż fundamentalnym celem misji chrześcijańskiej jest dotarcie do możliwie jak największej liczby osób z Ewangelią, której centralną treścią jest osoba i dzieło Jezusa Chrystusa, jak również zakładanie lokalnych społeczności.

Zmartwychsprzątanie

Co roku, gdy nadchodzi wiosna, ruszamy do polerowania okien, robienia porządków po zimie, sprzątania wewnątrz i na zewnątrz naszych przybytków. Te działania niczym forsycje i krokusy dają nam znak, że domyka się kolejny cykl…nadchodzą Święta Wielkiej Nocy.

Czego nas uczy Zmartwychwstały? – wywiad z drem Kazimierzem Bemem

Dr Kazimierz Bem, wykładowca historii Kościoła w EWST mówi o pracy duszpasterskiej i akademickiej, o chrześcijańskiej wolności, miłości bliźniego i o tym co dla niego oznacza Zmartwychwstanie.

czytaj więcej